SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Turkowski i Wojciech Kniecicki bez dyrektorskich stanowisk w Polskim Radiu

Polskie Radio odwołało Andrzeja Turkowskiego ze stanowiska wicedyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej. Nadawca nie komentuje tej zmiany, nieoficjalnie ustaliliśmy, że Turkowski pozostanie w strukturach radiowych.

Andrzej Turkowski, fot. Wojciech Kusiński Article

Stanowisko utracił także dotychczasowy szef biura ds. bezpieczeństwa Polskiego Radia, Wojciech Kniecicki. Zapytaliśmy Polskie Radio o powody tych zmian, a także o nazwiska następców.

- Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych. Szczegóły zatrudnienia poszczególnych pracowników i współpracowników Polskiego Radia (forma, terminy, warunki, wynagrodzenie itp.) są sprawą wyłącznie między nimi a spółką - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura zarządu PR.

Andrzej Turkowski w 2017 roku dołączył do managmentu Polskiego Radia, obejmując stanowisko zastępcy dyrektora – redaktora naczelnego serwisu Polskieradio.pl. Po połączeniu redakcji portalu z Informacyjną Agencją Radiową został jej wicedyrektorem (2019 rok). Wojciech Kniecicki z kolei objął dyrektorowanie biurem do spraw bezpieczeństwa w 2016 roku.

Polskie Radio w 2019 roku osiągnęło 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w roku poprzednim. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Turkowski i Wojciech Kniecicki bez dyrektorskich stanowisk w Polskim Radiu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Ja bym ich przywrócił, a Kamińską i Czabańskiego wydalił dyscyplinarnie.
11 3
odpowiedź
User
Antena
Szkoda. Dobrzy ludzie i fachowcy, ale Kaminska tylko takich odwołuje i zwalnia. Zatrudnia partyjnych potakiwaczy.
8 4
odpowiedź
User
Martens
Kto tam jest naddyrektorem podejmującym decyzje personalne? Bo wygląda na to, że odpowiada na skargi, że tam jest za dużo dyrektorów.

Zabawne jest to, że w przeciwieństwie do Trójki, tutaj wszystko odbywa się po cichu, nikt głośno nie protestuje, jak gdyby ludzie czuli, że te stanowiska to były trochę na wyrost.
1 3
odpowiedź