SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anita Włodarczyk ze swoją lalką Barbie Shero

Anita Włodarczyk - dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem - została uhonorowana wyróżnieniem Barbie Shero i lalką inspirowaną swoim wyglądem.

Article

W okolicach Dnia Kobiet firma Mattel zwraca uwagę na zjawisko tzw. Dream Gap. Polega na utracie przez małe dziewczynki (w wieku około 5 lat) pewności siebie i wiary we własne możliwości, co może trwać latami. Producent Barbie chce minimalizować to zjawisko, dlatego przyznaje wyjątkowym, inspirującym kobietom z całego świata tytuł Barbie Shero.

Wyróżnienie Barbie Shero, przyznawane jest od 2015 roku inspirującym osobowościom. Do tej pory trafiło niemal do 50 kobiet z 18 krajów. Ta globalna inicjatywa jest nie tylko konceptem na nagradzanie wybitnych kobiet, ale i sposób na pobudzanie u dziewczynek ich nieograniczonego potencjału.

Anita Włodarczyk jest trzecią Polką uhonorowaną Barbie Shero. Pierwszą Polką, do której w 2018 roku trafiło wyróżnienie, była dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Rok później Barbie Shero trafiła do Iwony Blecharczyk, zawodowo kierującej samochodami ciężarowymi.

 

Anita Włodarczyk z Barbie Shero

- Barbie Shero wskazuje i promuje wartościowe wzorce, nagradzając kobiety, za ich siłę i niezależność oraz sposób, w jaki walczą o swoje marzenia i motywują do działania. Polska zajmuje w tym panteonie sław zaszczytne miejsce. Do tej pory w naszym kraju przyznaliśmy trzy takie wyróżnienia. Mamy świadomość jak ważny społecznie jest to projekt, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniach prawdziwych bohaterek, które mogą stać się drogowskazem dla innych - komentuje Danuta Leszko-Rowsell, senior brand manager marki Barbie.

Anita Włodarczyk oraz sześć innych Europejek, uhonorowanych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero, to odpowiedź na niesłabnąca potrzebę kreowania i promowania wartościowych wzorców wśród dorastających pokoleń.

Anita Włodarczyk jest autorką 15 najlepszych wyników w rzucie młotem kobiet w historii sportu. W 2016 roku posłała młot na rekordową odległość 82,98 metrów. Jest dwukrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich, czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotnie biła rekordy świata, Europy i kraju.

Dołącz do dyskusji: Anita Włodarczyk ze swoją lalką Barbie Shero

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl