SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Anka szukała swojego miejsca na Ziemi” w nowej reklamie Otodom

Serwis ogłoszeniowy Otodom rusza z nową kampanią reklamową, w której kolejne domy znajdują swoich lokatorów. Inspiracje dla nowej odsłony “platformy randkowej” Otodom zaczerpnięte zostały z tegorocznego badania dobrostanu mieszkańców Polski zrealizowanego przez markę w ramach projektu społecznego „Szczęśliwy dom”.

Article

Najnowsza kampania Otodom opowiada historie z życia wzięte. Powstała we współpracy z agencją Leo Burnett. Ponownie pokazano perspektywę domów i mieszkań - tych dużych, małych, starych i nowych.

- Na przestrzeni ostatnich kilku lat świat się bardzo zmienił, zmieniły się realia, w których żyjemy. Wydaje nam się, że przyzwyczailiśmy się, przestawiliśmy zwrotnicę na nowe tory. I niby wiemy jak funkcjonować po nowemu, znamy zasady, znamy cele, ale w głębi nas pozostaje ta niezaspokojona tęsknota do oswojenia rzeczywistości na nasz własny sposób. A właśnie w domu, który traktujemy jak azyl, potrzeba ta jest najsilniejsza. Wyzwaniem było przekazanie tego w 30 sekund - tłumaczy ​ Tomasz Kartasiński, senior art director Leo Burnett.

- Nasza kampania jest czymś więcej niż bardzo dobrze zrealizowanymi reklamami. Przyświeca nam idea polepszania nastrojów ludzi, skłaniania do refleksji, że dom, w którym mieszkamy, jest miejscem, agregującym nasze emocje. Własne cztery kąty to azyl, w którym, jeśli chcemy, możemy czuć się szczęśliwi. Historie tegorocznej kampanii są różne, ale mamy nadzieję, że większość widzów znajdzie w nich część siebie lub jakiegoś aktualnego etapu w swoim życiu. Wierzę, że nasze opowieści będą dla nich inspiracją i motywatorem do brania sprawy we własne ręce. Każdy z nas jest zdolny do zmiany na lepsze, ale musimy to szczęście sami sobie wypracować - komentuje Anna Adrian, head of marketing ​ Otodom.

Każda opowieść jest inna i pokazuje pierwsze spotkanie nowego lokatora z domem. Te pierwsze wrażenia wcale nie są oczywiste. Każdy bohater musi otworzyć się na nowe, powoli oswajać cztery kąty, odkrywać atuty mieszkania czy domu, których nie widać od razu. Dzięki badaniu „Szczęśliwy dom” powstała narracja skierowana do trzech różnych grup odbiorców: młodych dorosłych; rodzin z dziećmi oraz tzw. silversów. Spoty powstały w rzeczywistych lokalizacjach, w tym w starej kamienicy z duszą, mniejszym mieszkaniu w bloku i domu, który okazuje się być idealnym miejscem nie tylko na biuro, ale też na przeżywanie rodzinnych chwil.

Otodom kontynuuje przyjęty w poprzednich latach zabieg kreacyjny polegający na tym, że to domy snują opowieści o swoich lokatorach, są świadkami ich zmiany, dojrzewania do pewnych decyzji, otwierania się na nowe doświadczenia. Są też adresem, pod którym spełniają swoje marzenia. Za przekucie tej wizji w obraz odpowiadał producent Beniamin Onaszkiewicz z Lucky Luciano Pictures.

Trzy nowe spoty będzie można oglądać w telewizji od 21 sierpnia. Kampania potrwa dziewięć tygodni i będzie emitowana w największych polskich mediach.                                                         

Spotom telewizyjnym będą towarzyszyć działania digitalowe oraz PR, a także influencer marketing i kampania ​ w mediach społecznościowych. Oficjalnym startem crossmediowej kampanii będzie pierwsza Otodomówka, czyli nowy format briefingu prasowego z udziałem ekspertów Otodom oraz ambasadorów, w tym Marka Kamińskiego, Joanny Okuniewskiej i Moniki Mrozowskiej.

Zakup TV koordynuje dom mediowy Mindshare, za digital odpowiedzialny jest SalesTube. Za komunikację PR marki w mediach odpowiada agencja Linkleaders. Natomiast o kanały social media Otodom dba zespół dotRelations. 

Dołącz do dyskusji: „Anka szukała swojego miejsca na Ziemi” w nowej reklamie Otodom

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
super koncept! jestem fanką tej serii:)
odpowiedź
User
Anka
Gdyby wszystkie reklamy były takie to oglądałabym wszystkie bloki reklamowe. Gratulacje i poproszę więcej
odpowiedź
User
Nikie
logo wygląda jak OTODAM a nie OTODOM o co chodzi
odpowiedź