SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Bucholc dyrektorką biura zarządu Polska Press

Była prezes Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, Anna Bucholc, została szefową biura zarządu Polska Press Grupy - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Prezesem wydawcy jest Tomasz Przybek, który także szefował PWR: był bezpośrednim poprzednikiem Bucholc. Oboje pracowali też razem we Fratrii.

Siedziba Polska Press Grupa, Warszawa, ul. Domaniewska / fot. materiały prasoweArticle

Tomasz Przybek był prezesem PW „Rzeczpospolita” od lipca 2016 roku do stycznia 2018 roku. Schedę po nim przejęła właśnie Anna Bucholc, która pilotowała także w 2019 roku połączenie Polskiej Agencji Prasowej z Przedsiębiorstwem Wydawniczym „Rzeczpospolita”.

Przybek i Bucholc - wcześniej we Fratrii

W momencie przejmowania PWR przez PAP Przybek był już członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej, zaś jej prezesem był wówczas Wojciech Surmacz. Cała trójka pracowała wcześniej razem w wydawnictwie Fratria. Bucholc była tam kierowniczką biura marketingu, Przybek - prezesem spółki, a Surmacz redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i serwisu wGospodarce.pl.

W maju br. Tomasz Przybek został powołany na stanowisko prezesa Polska Press Grupy. To on - według naszych informatorów – miał stać teraz za ściągnięciem Anny Bucholc do Polska Press i powierzeniem jej (od września) obowiązków szefowej biura zarządu.

Zakres obowiązku dyrektora biura jest szeroki. To on odpowiada m.in. za sprawne funkcjonowanie biura, nadzoruje przepisy obowiązujące w spółce, kontaktuje się z klientami zewnętrznymi, czuwa nad przebiegiem korespondencji w firmie, nad terminowym przygotowywaniem okresowych raportów, ale także koordynuje komunikację wewnętrzną i zewnętrzną zarządu czy nadzoruje działy czuwające nad wizerunkiem spółki.

Kto jeszcze w zarządzie?

Zarząd Polska Press tworzą - poza Tomaszem Przybkiem - także Dorota Kania oraz powołani w połowie czerwca Maciej Kossowski z biura reklamy wydawcy oraz były prezes Ruchu Miłosz Szulc. Zastąpili Dariusza Świądra i Magdalenę Chudzikiewicz, którzy zrezygnowali w kwietniu po tym, jak do zarządu dołączyła Kania.

Kilka dni temu Krajowy Rejestr Sądowy uwzględnił PKN Orlen jako nowego właściciela wydawnictwa. - To potwierdzenie skuteczności transakcji i dowód na to, że wszelkie zastrzeżenia do niej były bezzasadne - ogłosił Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

W drugim kwartale br. Polska Press zapewniło grupie PKN Orlen 98 mln zł przychodów i 5 mln zł straty netto. Państwowy koncern aktywa wydawnictwa wycenił na 200 mln zł netto.

Dołącz do dyskusji: Anna Bucholc dyrektorką biura zarządu Polska Press

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nocka
Więcej Talibanu dla podniesienia czytelnictwa. Droga jak Kamińskiej z Trójka.
odpowiedź
User
Bracka
Ania dała niesamowitego wsparcia w PAP. Duży transfer. Brawo
odpowiedź
User
Ja
Kolejne nowe stanowiska w centrali, przy zarządzie. Puchnie to mocno, a w regionach bieda.
odpowiedź