SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Gacek z audycją „Don’t Give Up” w Audiotece

Dziennikarka muzyczna Anna Gacek, która niedawno rozstała się z radiową Trójką, zaczyna prowadzić cotygodniową audycja „Don’t Give Up” na platformie streamingowej Audioteka.

Anna Gacek, fot. Facebook Article

- To nie jest czas na smutną muzykę! „Don’t Give Up” to piosenki, które dodają skrzydeł. Piosenki nadziei i siły. Stworzone w momentach euforii, by zatrzymać ją w melodiach na zawsze i w chwilach najgorszych, by nigdy nie przestać wierzyć, że i to minie. Piosenki do śpiewania na całe gardło i tańczenia, gdy nikt nie patrzy - zapowiada Anna Gacek swoją nową audycję. - Dajcie się im porwać, zabrać w tę szaloną podróż. Znajdziecie się w najlepszych miejscach. A wrócicie z nich pewni tego, że nie jesteście sami. Bo zawsze jest muzyka - dodaje.

Odcinki „Don’t Give Up” będą publikowane w Audiotece co środę. Przez pierwsze 48 godzin będą dostępne za darmo, a potem w ramach usługi Audioteka Klub.

Platforma Audioteka oferuje ponad 8 tys. audiobooków, a także słuchowiska i podcasty. Firma działa w Polsce, a także w kilku innych krajach, m.in. Czechach i Niemiec. W 2018 roku zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 22,8 proc. do 62,1 mln zł oraz zysku netto z 1,46 do 4,22 mln zł.

Anna Gacek rozstała się z Trójką po 19 latach

Z radiową Trójką Anna Gacek pożegnała się na początku marca, po 19 latach współpracy. Poinformowała na Faceboooku, że została zwolniona bez podania przyczyn. - Decyzją prezes Polskiego Radia, nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki - stwierdziła. Prezesem Polskiego Radia od połowy stycznia br. jest Agnieszka Kamińska, zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Rogoyskiego.

Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Ewelina Steczkowska sprecyzowała, że Anna Gacek nie została zwolniona, tylko wygasła jej dotychczasowa umowa z nadawcą. - Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe - zaznaczyła Steczkowska.

W Trójce Anna Gacek tworzyła różne audycje muzyczne, przez ponad 10 lat wspólnie z Wojciechem Mannem prowadziła we wtorki cykl „W Tonacji Trójki”. Kilka dni po jej odejściu z rozgłośnią po 55 latach współpracy rozstał się Mann, zaraz po tym uruchomił profile na Facebooku i Instagramie, a w wywiadzie w „Gazecie Wyborczej” mocno skrytykował zarządzanie stacją w ostatnich latach.

W geście solidarności z Gacek i Mannem z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski. - Przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym - uzasadnił Młynarski.

Ponadto  z Trójką rozstał się Jan Chojnacki. Był związany ze stacją przez 45 lat, ostatnio prowadził audycję „Bielszy odcień bluesa”. - Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - opisał dziennikarz.

Na czas epidemii zawieszono „Siestę” prowadzoną przez Marcina Kydryńskiego, który poddał się kwarantannie. - Spieszę uspokoić słuchaczy: nic nie wiem o tym, żeby mój program ostatecznie zniknął z anteny. Więc mam nadzieję na powrót, choć trudno powiedzieć, kiedy on nastąpi. Sam także nie chciałbym żegnać się z audycją. Mam nadzieję, ze wszystko dobrze się skończy - powiedział Kydryński portalowi Wirtualnemedia.pl.

Natomiast w zeszłym tygodniu Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz „Fisz” Waglewski nie będą już prowadzili w radiowej Trójce cotygodniowej audycji „Magiel Wagli”. - Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd - uzasadnił Wojciech Waglewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Gacek z audycją „Don’t Give Up” w Audiotece

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
antygacek
teraz zobaczymy te miliony słuchaczy...
odpowiedź
User
Sad
Śliczna i inteligentna kobieta.
odpowiedź
User
Gość X
Piosenka tytułowa to Peter Gabriel & Kate Bush.
odpowiedź