SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Wiernik tymczasowo za Annę Gacek w Trójce w poniedziałki wieczorem

Marek Wiernik ze swoim programem „Cały ten rock” zastąpił audycję Anny Gacek „Aksamit w jej poniedziałkowym paśmie wieczornym Trójki. Jak informuje Polskie Radio, zmiana jest tymczasowa, na czas walki z koronawirusem.

Marek Wiernik, fot. Radio dla CiebieArticle

Anna Gacek poinformowała tydzień temu w poniedziałek, że Polskie Radio nie przedłużyło z nią umowy, wskutek czego po 19 latach odchodzi z Trójki. - Decyzją prezes Polskiego Radia, nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki – poinformowała dziennikarka na swoim Facebooku. O powody zakończenia współpracy z Anną Gacek zapytał Polskie Radio Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Redakcja muzyczna Trójki solidarnie odmówiła dobrowolnego wzięcia zastępstw na pasma, prowadzone dotąd przez dziennikarkę. - Jeśli jednak będzie trzeba, jak nie będzie innego rozwiązania, szefostwo Polskiego Radia będzie wydawać polecenia służbowe - usłyszeliśmy nieoficjalnie na korytarzach Myśliwieckiej 3/5/7.

Anna Gacek prowadziła wtorkową popołudniową audycję „W tonacji Trójki”, a także program „Aksamit” (poniedziałki po godz. 19.00). Po odejściu Gacek Wojciech Mann oświadczył najpierw, że nie poprowadzi bez niej wtorkowej audycji, a następnie, że także odchodzi z Programu Trzeciego. Polskie Radio nie informuje na razie, kto poprowadzi wtorkową audycję w zamian za ten duet.

Natomiast w poniedziałek okazało się, że póki co poniedziałkowe wieczorne pasmo prowadzone poprzednio przez Annę Gacek przejmuje Marek Wiernik, będzie w nim prowadził swoją audycję „Cały ten rock”. To tymczasowa zmiana, jak zapewnia Monika Kuś z biura prasowego Polskiego Radia. - Zarząd Polskiego Radia wraz z dyrektorami anten finalizuje prace nad wiosennymi ramówkami, które zostaną wprowadzone po unormowaniu sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Szykowane zmiany we wszystkich programach są odpowiedzią na zgłaszane przez słuchaczy, propozycje uatrakcyjnienia audycji - zapowiada Monika Kuś.

Anna Gacek w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że nie przykłada już wagi do tego, kto poprowadzi za nią programy w Trójce. - Odcięłam się, wszystko to już dzieje się poza mną. Zabrałam z Trójki najcenniejszą „rzecz”: wiernych słuchaczy, z którymi - jestem pewna - już wkrótce gdzieś się usłyszę. Tymczasem jedyna rzecz, jakiej słucham od kilku dni z przyjemnością, to dzwonek telefonu, dzwoniącego z nowymi zawodowymi ofertami - mówi nam dziennikarka. Na razie dziennikarka nie podjęła jeszcze żadnej decyzji co do dalszych swoich zawodowych losów.

Po odejściu Wojciecha Manna i Anny Gacek z Trójką rozstali się też Gaba Kulka i Jan Młynarski. - Dziś złożyłam wypowiedzenie w Trójce. Ogromnie dziękuję wszystkim słuchaczom, te trzy lata sobotnich wieczorów były dla mnie bardzo ważne - stwierdziła Kulka. - Przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym. Jest mi smutno, bo pokochałem radio i pragnąłbym by kwitło wspierane siłą radiowej rodziny, bo uważam, że radiowcy to rodzina. Nauczyłem się tego z biegiem czasu. Tej rodziny będzie mi brakować. Liczę na to, że zrozumiecie moją decyzję - napisał Młynarski.

Z badania Radio Track Millward Brown wynika, że od listopada ub.r. do stycznia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 5,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Marek Wiernik tymczasowo za Annę Gacek w Trójce w poniedziałki wieczorem

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zmiana tymczasowa
wstyd nie.
odpowiedź
User
Medium
Aha, czyli Ania wraca, jak minie koronawirus?
odpowiedź
User
Wacek
Gacek to może pisywać do Bravo Girl. Tam jest jej miejsce, przy tym poziomie egzaltacji badziewiem. O gigantycznej wadzie wymowy, nie wspominając.
odpowiedź