SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Klimczuk nową rzecznik prasową polskiego oddziału Microsoft. Joanna Frąckowiak w azjatyckiej centrali koncernu

Anna Klimczuk została nową rzecznik prasową i dyrektor komunikacji w polskim oddziale Microsoft. Zastąpi na tym stanowisku Joannę Frąckowiak, która od lutego 2020 roku rozpoczyna pracę dla azjatyckiej centrali regionalnej firmy, gdzie obejmie stanowisko commercial communications lead.

Anna Klimczuk Article

Anna Klimczuk obejmując stanowisko rzecznik prasowej i szefowej PR polskiego oddziału Microsoft będzie odpowiedzialna za strategię komunikacji marki na rynku polskim, zarówno od strony biznesowej, związanej z chmurą obliczeniową, sztuczną inteligencją i transformacją biznesu, jak i usługami oraz produktami dla konsumentów.

Joanna Frąckowiak w Azji

Joanna Frąckowiak będzie odpowiedzialna za realizację strategii komunikacji w obszarze B2B dla całego regionu Azji, obejmującego 20 rynków w tym kraje takie jak Australia, Chiny, Indie i Japonia. W nowej roli, we współpracy z centralą Microsoft Corporation w Redmond oraz oddziałami Microsoft w całym regionie będzie tworzyć i koordynować kampanie skierowane do klientów biznesowych, instytucjonalnych oraz partnerów firmy.

- Gratuluję obu koleżankom rozwoju i awansu. Cieszę się też bardzo, że Polka została doceniona na drugim końcu świata i będzie miała możliwość dalszego rozwoju w tak dynamicznym i ciekawym otoczeniu biznesowym, jakim jest Azja – podkreśla w komunikacie Aniela Hejnowska, dyrektor marketingu i operacji w Microsoft. - Różnorodność płci ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w branży technologii. Nie dotyczy ona tylko stanowisk stricte technicznych, ale budowania kultury firmy w jej pełnym wymiarze. To właśnie ona, obok inkluzywności jest jednym z podstawowych filarów Microsoft.

Doświadczenie w PR

Anna Klimczuk pracuje w komunikacji Microsoft od 9 lat odpowiadając m.in. za współpracę z sektorem największych przedsiębiorstw, edukacją, organizacjami pożytku publicznego czy jednostkami administracji publicznej. Jest absolwentką Politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z Public Relations także na tej uczelni.

Joanna Frąckowiak jest związana z PR-em Microsoft od 15 lat, z czego przez ostatnie 5 lat odpowiadała za strategię komunikacji Microsoft w Polsce oraz jej kompleksową realizację, we współpracy z klientami i partnerami. Jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Marketing i Zarządzanie. Posiada też dyplom brytyjskiego Chartered Institute of Public Relations.

Zespół PR polskiego Microsoftu

Obecnie w polskim oddziale Microsoft oprócz Anny Klimczuk zespół odpowiedzialny za komunikację i media relations to Joanna Duda, PR senior specialist w Microsoft Polska, Łukasz Malczewski, Piotr Jamrogiewicz i Paulina Bochen (obszar rozwiązań biznesowych) oraz Agnieszka Borysiuk i Rami Khalife (obszar rozwiązań konsumenckich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Klimczuk nową rzecznik prasową polskiego oddziału Microsoft. Joanna Frąckowiak w azjatyckiej centrali koncernu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl