SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Kryńska-Godlewska i Andrzej Dobosz nowymi kandydatami do rady nadzorczej Agory

Do rady nadzorczej Agory na nową kadencję Agora-Holding zgłosiła zasiadających już w niej Wandę Rapaczynski, Dariusza Formelę, Tomasza Sielickiego i Andrzeja Szlęzaka. Kandydatem funduszu MDIF jest Anna Kryńska-Godlewska, a PTE PZU - Andrzej Dobosz.

Andrzej Dobosz, fot. TV Republika Article

W obecnej, dobiegającej końca kadencji rady nadzorczej Agory przewodniczącym jest Andrzej Szlęzak, a pozostałymi członkami: Wanda Rapaczynski, Sławomir S. Sikora, Paweł Mazur, Dariusz Formela i Tomasz Sielicki. Rada na nową kadencję zostanie wybrana 23 czerwca podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki.

Swoich kandydatów do rady zgłosili najwięksi akcjonariusze firmy. Agora-Holding, która ma wszystkie uprzywilejowane akcje imienne Agory, wskazała osoby zasiadające obecnie w radzie: Wandę Rapaczynski, Dariusza Formelę, Tomasza Sielickiego i Andrzeja Szlęzaka.

Rapaczynski jest związana z Agorą od początku lat 90., w latach 1998-2007 i od czerwca 2013 roku do marca 2014 roku była prezesem firmy. Od 2008 roku jest członkiem rady nadzorczej Adecco. Dariusz Formela od 2012 roku jest prezesem PKM DUDA, z którą jest związany od 2009 roku, natomiast w latach 1998-2008 pracował w kierownictwie PKN Orlen. Tomasz Sielicki jest przewodniczącym rady nadzorczej Sygnity, w której pracuje od ponad 10 lat. Andrzej Szlęzak przez ponad 20 lat pracował w kancelarii radcowsko-adwokackiej Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak, obecnie jest profesorem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Z kolei fundusz MDIF Media Holdings, który na początku czerwca kupił 11,22 proc. akcji Agory, głównie od funduszy należących do Nationale Nederlanden PTE, wskazał do rady nadzorczej Annę Kryńską-Godlewską, która od 2008 roku pełni w nim funkcję dyrektor inwestycyjnej oraz członka zarządu. Z MDIF jest związana od 1998 roku, wcześniej zajmowała stanowiska konsultanta i analityka inwestycyjnego, zasiadała też w radach nadzorczych jego spółek portfelowych z wielu krajów.

Ponad 10 proc. akcji Agory ma również PTE PZU Złota Jesień, które do jej rady nadzorczej zgłosiło Andrzeja Dobosza, krytyka literackiego, publicystę i wykładowcę akademickiego. W ostatnich latach Dobosz współpracuje z „Rzeczpospolitą”, w latach 2007-2009 prowadził audycję o książkach w radiowej Trójce, a w latach 1998-2004 był felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wcześniej był związany z wieloma pismami o kulturze, pracował m.in. w Teatrze Ateneum i Wydawnictwie Wiedza Powszechna.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 288,5 mln zł przychodów i 5,6 mln zł straty netto. Na koniec tego okresu miała 90,1 mln zł zadłużenia kredytowego i 97,7 mln zł wolnych środków.

W maju zarząd firmy zarekomendował walnemu zgromadzeniu, żeby zdecydować o wypłacie dywidendy w wysokości 37,5 mln zł z jej zeszłorocznego zysku i kapitału zapasowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Kryńska-Godlewska i Andrzej Dobosz nowymi kandydatami do rady nadzorczej Agory

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz cebulak
Sami niezależni, zatroskani o losy demokracji w tym kraju, bezpartyjni obywatele, bohaterowie walki o naszą wolność (która trwa już ponad 25 lat).
14 10
odpowiedź