SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Pawlak-Kuliga prezesem IKEA w Polsce, zapowiada start sklepu internetowego Ikea.pl

Z początkiem września stanowisko prezesa sieci sklepów IKEA w Polsce obejmie Anna Pawlak-Kuliga, pierwsza w historii tej firmy Polka na tym stanowisku. Zastąpi ona Evelyn Higler, która przejdzie na funkcję w globalnych strukturach firmy.

Anna Pawlak-Kuliga Article

Anna Pawlak-Kuliga zaczęła pracę w IKEA osiem lat temu w jednym ze sklepów  w Londynie, gdzie objęła stanowisko nawigatora biznesu. W kolejnych latach awansowała w ramach struktur wewnętrznych IKEA w Wielkiej Brytanii.

Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu IKEA Retail, a rok później także wiceprezes. Przez cały czas ściśle współpracowała z Evelyn Higler. Zasiadała też w zarządzie spółki IKEA Property oraz radzie nadzorczej IKEA Distribution na Europę południowo-wschodnią.

Jest to pierwsza Polka w historii firmy, która objęła stanowisko prezes IKEA Retail.

Nowa prezes podkreśla, że planuje kontynuować ambitną strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 roku, z obecnych ok. 3 mld zł do 16 mld zł.

- W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez internet. Co istotne - we wszystkich naszych działaniach koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju. Dobrym przykładem może być to, że w Polsce produkujemy tyle energii ze źródeł odnawialnych ile zużywamy we wszystkich naszych fabrykach, sklepach czy biurach. Udało się to osiągnąć dzięki inwestycjom w sześć farm wiatrowych, a także instalacje do spalania biomasy w fabrykach - mówi Anna Pawlak-Kuliga.

IKEA jest obecnie dostępna w 27 krajach, na sześciu kontynentach, ale szwedzki koncern prowadzi sprzedaż online tylko na 13 rynkach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Pawlak-Kuliga prezesem IKEA w Polsce, zapowiada start sklepu internetowego Ikea.pl

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kaźmierz Pawlak
Brawo, Ania!
14 9
odpowiedź
User
marketer
rychło w czas
9 8
odpowiedź
User
Polones Copue
Ja już kupuję wszystko w Ikei. Ewentualnie czasami od polskich młodych projektantów.
9 10
odpowiedź
User
G44
Meble IKEA-> największa tandeta jaka tylko może być. Wyrzucanie pieniędzy w błoto....
18 18
odpowiedź
User
Labyrinth
Prawda jest taka, że w działalności Ikei więcej jest tworzenia odpowiedniego wizerunku niż faktycznej jakości. Znacznie większy i ciekawszy wybór produktów można znaleźć w sklepach typu Castorama czy OBI, ale ograniczamy się do produktów z Ikei, bo Szwedzi wiedzą jak robić dobry PR i głównie tym zrzeszają sobie coraz większe grono klientów, podczas gdy wybór produktów jest relatywnie niewielki, a jakość pozostawia wiele do życzenia.
9 10
odpowiedź