SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Pęzioł-Wójtowicz odwołana z funkcji rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej

Anna Pęzioł-Wójtowicz nie jest już rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Pełniła tę funkcję od kwietnia ub.r., w tym okresie awansowała ze stopnia majora na pułkownika.

Anna Pęzioł-Wójtowicz, fot. MON Article

Pęzioł-Wójtowicz odwołano z funkcji rzecznika prasowego MON-u po tym, jak we wtorek szefem resortu mianowano Mariusza Błaszczaka (poprzednio był ministrem spraw wewnętrznych i administracji) w miejsce Antoniego Macierewicza.

Funkcję rzecznika resortu obrony Anna Pęzioł-Wójtowicz objęła w kwietniu ub.r., po tym jak w przestał ją pełnić szeroko krytykowany Bartłomiej Misiewicz (wiosną ub.r. został też wykluczony z PiS).

Pęzioł-Wójtowicz służy w Wojsku Polskim od 2005 roku. Zaczęła jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, potem była m.in. dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficerem prasowym w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz młodszym specjalistą w departamencie wojskowych spraw zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej. W maju 2016 roku została pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. służby wojskowej kobiet.

Wiosną ub.r. Anna Pęzioł-Wójtowicz miała stopień wojskowy majora. Obecnie jest pułkownikiem, co oznacza awans o dwa stopnie.

Ukończyła studia ze stosunków międzynarodowych (ze specjalizacją dyplomacja) na Uniwersytecie Wrocławskim, a także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Pęzioł-Wójtowicz odwołana z funkcji rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emilia Plater 2
Wykazała się męstwem na polu walki
17 9
odpowiedź
User
Jingjang
Ta to już z Maciarewiczem będzie do końca życia. Mentalnie. Powinna zostać rzecznikiem komisji smoleńskiej i opowiadać o wybuchach.
20 8
odpowiedź
User
Kukiel
Szybkie i niezasłużone awanse polityczne tej grupki oficerków Antoniego przejdą do historii wojskowości. Tak jak zausznicy Konstantego Romanowa.
20 8
odpowiedź
User
Gorzej jak za komuny
Nawet w krytykowanym przez Macierewicza stosowanym w Wojsku za "komuny" funduszu przyspieszonego rozwoju żaden oficer tak szybko nie awansował.
Ciekawe na czym p. Anna Pęzioł-Wójtowicz się zna, czy kiedykolwiek czynnie ćwiczyła na poligonie - zapewne tylko obserwowała ćwiczenia
14 8
odpowiedź
User
edek
Spocznij ;-)
9 8
odpowiedź