SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Plakwicz przeszła z kancelarii premiera do MON

Od stycznia br. Anna Plakwicz pełni funkcję dyrektor Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej działającego w ramach Ministerstwa Obrony Narodowej. Wcześniej pracowała w kancelarii premiera oraz własnej agencji marketingowej Solvere.

Anna Plakwicz, fot. twitter Article

O zatrudnieniu Anny Plakwicz poinformowała „Polityka”, zaznaczając, że potwierdziła to w dwóch niezależnych źródłach w MON i rządzie, dziennikarze mają też zdjęcie wizytówki Plakwicz na nowym stanowisku.

Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej odpowiada m.in. za działalność wydawniczą i oświatową oraz kampanie społeczne dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Koordynuje też Wojskowe Biuro Badań Społecznych zajmujące się analizowaniem opinii, potrzeb i sytuacji socjalnej wojskowych.

Poprzednim szefem Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej był płk Artur Gałecki, pełnił tę funkcję od czerwca 2017 roku.

Anna Plakwicz dwukrotnie w kancelarii premiera

Od przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę Anna Plakwicz dwa razy była zatrudniana w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od listopada 2015 do maja 2017 roku była szefową departamentu obsługi medialnej Centrum Informacyjnego Rządu. Współpracowała blisko z ówczesnym szefem CIR Piotrem Matczukiem.

Kilka dni przed odejściem z kancelarii premiera Plakwicz i Matczuk założyli agencję marketingową Solvere. CBA uznało, że w ten sposób naruszyli ustawę antykorupcyjną i skierowali sprawę do prokuratury. Ta jednak odmówiła śledztwa w tej sprawie, uzasadniając, że byli urzędnicy udziały w Solveere wpisali do swoich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Agencja Solvere w 2017 roku współtworzyła dla Polskiej Fundacji Narodowej kampanię „Sprawiedliwe sądy” krytykującą nieprawidłowości w systemie sądowniczym. Otrzymała za to 1,2 mln zł.

Na początku ub.r. Anna Plakwicz i Piotr Matczuk sprzedali swoje udziały w Solvere i wrócili do kancelarii premiera, obejmując pełnione wcześniej stanowiska. Pracowali m.in. przy kampanii przed wyborami samorządowymi. Przypisywano im koncepcję mocnego spotu przeciw przyjmowaniu uchodźców, czemu Plakwicz zaprzeczała.

Z KPRM rozstała się w listopadzie ub.r.

W 2015 roku Plakwicz i Matczuk współpracowali ze środowiskiem PiS przy kampanii Andrzeja Dudy przed wyborami prezydenckimi kampanii partii przed wyborami parlamentarnymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Plakwicz przeszła z kancelarii premiera do MON

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Program koryto+ w pełnej krasie.
6 4
odpowiedź