SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anonymous atakuje wrogów WikiLeaks

"Walczymy z tych samych powodów: chcemy przejrzystości i sprzeciwiamy się cenzurze" - mówi grupa Anonymous dokonująca ataków na rozmaite cele w odwecie za działania skierowane przeciwko WikiLeaks.

Anonymous atakuje wrogów WikiLeaks

Do tej pory grupa cyberaktywistów przeprowadziła ataki DDoS na system i blog PayPal oraz bank PostFinance.ch. Kolejnym celem ma być Twitter, oskarżany o cenzurowanie dyskusji na temat WikiLeaks.

Akcje podejmowane przez Anonymous śledzi PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security. W październiku grupa przeprowadziła serię ataków wymierzonych przeciwko organizacjom chroniącym prawa autorskie na całym świecie. Teraz dokonuje ona kolejnych ataków w obronie Juliana Assange’a, założyciela WikiLeaks.

Do tej pory grupa przeprowadziła trzy ataki DDoS. Ofiarą dwóch pierwszych padł PayPal i blog serwisu. Powodem było zawieszenie obsługi darowizn na rzecz WikiLeaks, a skutkiem 8-godzinna przerwa w dostępności serwisu. Trzeci atak był wymierzony w bank PostFinance.ch w odwecie za zamrożenie konta Assange’a. W wyniku ataku serwis banku był niedostępny przez ponad 11 godzin. Użytkownicy zaczęli nawet zamieszczać na Twitterze prośby do cyberaktywistów o przerwanie ataku przynajmniej na 10 minut, aby umożliwić im skorzystanie z internetowego serwisu banku.

Grupa rozpowszechnia oświadczenie, w którym zaznacza, że nie ma powiązań z WikiLeaks ani założycielem strony, ale wyraża pełne poparcie dla Assange’a, deklarując: "Walczymy z tych samych powodów: przejrzystość i sprzeciw wobec cenzury".

Anonymous zapowiada kontynuację kampanii na rzecz Juliana Assange’a poprzez ataki na wszystkie instytucje próbujące uciszyć lub zniechęcić WikiLeaks do działania. Grupa zagroziła już Twitterowi, który oskarża o ograniczanie dyskusji na temat WikiLeaks (tweety z hashtagiem #wikileaks), ale nie zrealizowała jeszcze swoich gróźb.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anonymous atakuje wrogów WikiLeaks

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomik
Płatność przez internet przez bankowe konto internetowe to kolejne po zakupach internetowych ryzyko ataków hakerskich usiłujących wyłudzić nasze dane osobowe wraz z dostępem do numerów kart płatniczych i kredytowych. Na domiar złego często czytamy w ostatnich tygodniach o awariach systemów komputerowych w niektórych bankach.
8 8
odpowiedź
User
Inicjatywa
Takie akcje zdarzają się coraz rzadziej, sytuacja niczym z filmów / książek.
Jestem bardzo ciekawy dalszego przebiegu tej sytuacji.
Czy wolny rynek zniesie i upodobania obecnej amerykańskiej szlachty zniosą tak śmiałą ingerencję, która działa na skalę światową?
Czuję ekscytację na samą myśl o tym, że to się dzieję na prawdę.
8 8
odpowiedź