SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antena TV zamiast Silver TV w naziemnej telewizji cyfrowej

W naziemnej telewizji cyfrowej nie wystartuje zapowiadany jako "Silver TV" kanał Michała Winnickiego. Zmieni on nazwę na "Antena TV". Nadawca złożył już wniosek do Urzędu Patentowego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.comArticle

Michał Winnicki wygrał konkurs KRRiT na nadawanie programu na MUX-1 telewizji naziemnej pod koniec lutego br. W sumie złożył trzy wnioski, wygrał jeden z nich – na kanał „Silver TV”, który ma być skierowany do widzów z tzw. pokolenia silver (srebrnego), tj. odbiorcą ma być pokolenie 50+.

W podobnym czasie, kiedy Winnicki złożył wniosek do KRRiT powstała internetowa telewizja "Silver TV – pierwsza interaktywna telewizja 50+". Jej twórczyni Beata Borucka, znana szerzej jako "Mądra Babcia", zgłosiła nazwę "Silver TV" jako znak towarowy do Urzędu Patentowego, by ją zastrzec jako jej pomysł.

Konieczna zmiana nazwy kanału

Kilka tygodni temu Michał Winnicki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zaznaczył, że nadal trwa procedura przyznania mu koncesji, ponieważ wciąż nie otrzymał on dokumentów od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zaznaczał, że choć mógłby wnieść sprzeciw do Urzędu Patentowego w sprawie wniosku Boruckiej, to tego nie zrobi, bo "jego celem nie są wojny sądowe".

Zaznaczył wtedy, że pojawi się nowa nazwa kanału, ale nie chciał jej zdradzać. Jak wynika z naszych informacji, dopiero w ubiegłym tygodniu przedsiębiorca otrzymał decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie otrzymania koncesji.

- W dniu jej otrzymania niezwłocznie złożyliśmy wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie rezerwacji częstotliwości na MUX1. Aby sprawa była jasna, jeśli chodzi o obieg dokumentów, to na razie wnioskujemy o częstotliwość dla kanału „Silver TV”, a po jej przyznaniu - po uzyskaniu pozwoleń radiowych - dokonamy rebrandingu. To będzie najprostsza droga i formalnie najszybsza, bez konieczności robienia zamieszania w wielu urzędach. Do czasu rebrandingu będziemy się posługiwali nazwą Silver TV, bo mamy do niej pełne prawa i ona jest wpisana do prawomocnej koncesji - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dodaje, że nie może na razie określić terminu startu nowego kanału, ponieważ nie wie, kiedy Urząd Komunikacji Elektronicznej wyda decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości.

- Wiem, że już rozpoczęli procedurę, poinformowali innych nadawców obecnych na MUX-1 o wszczęciu postępowania w tej sprawie. Procedura już się rozpoczęła. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa procedura w UKE, dlatego nie wiemy, kiedy ruszymy z pełnoprawną ramówką - zaznacza.

Zmiana nazwy z Silver TV na Antena TV

Po tym, jak okazało się, że  istnieje na rynku drugi podmiot, posługujący się nazwą „Silver TV” sytuacja między nadawcą, a Beatą Borucką stała się napięta. Oficjalnie strony nie kontaktowały się ze sobą, dopóki „Mądra Babcia” - zdaniem Winnickiego - "nie zaczęła go oczerniać publicznie" w swoich programach.

- Pani Borucka nie odzywała się do nas bezpośrednio, natomiast kontaktował się z nią mój prawnik, ponieważ publicznie nazywała mnie w swoich programach „oszustem”, czego sobie nie życzę. Wysłaliśmy do niej pismo z prośbą o zaprzestanie naruszania mojego dobrego imienia. Staram się być uczciwy, jeśli ktoś twierdzi inaczej i wyraża to w swoich filmach internetowych, jednocześnie nawołuje do nagonki na moją osobę, to sobie takiego postępowania nie życzę - podkreśla szef kanału „Silver TV”, komentując tę kwestię dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Aby uniknąć kolejnych nieporozumień, szef MWE Networks złożył wniosek do Urzędu Patentowego, aby uniknąć podobnej sytuacji, jak z Silver TV. - Na razie nie chcemy jej zdradzać, bo zaraz powstanie kanał na YouTube pod tą nazwą i ktoś oświadczy, że uruchomił go wcześniej niż my ruszyliśmy z kanałem TV - informuje nas.

Sprawdziliśmy jednak bazę Urzędu i na jego stronie udostępniono już publicznie nazwę kanału na który złożono wniosek. Po zmianie ma on brzmieć „Antena TV”.

Oprócz telewizji naziemnej, nowy kanał będzie dostępny również u operatorów kablowo-satelitarnych.

TVP1 i Polsat liderami w DVB-T w lutym

Liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej w lutym br. w grupie 4+ była TVP1, a w 16-49 - Polsat. Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat News, a najwięcej straciło Metro.

Dołącz do dyskusji: Antena TV zamiast Silver TV w naziemnej telewizji cyfrowej

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kik
Antena TV - czy to nie jest znak towarowy zarejestrowany przez TVP? Kiedyś było wydawane czasopismo telewizyjne z tą nazwą
odpowiedź
User
Poldek
A kogo to obchodzi, że było jakieś tam czasopismo. Zupełnie inna działalność.
odpowiedź
User
Adrian
Artykułów o tym panu jest więcej niż widzów jego kanałów.
odpowiedź