SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antoni Trzmiel z dnia na dzień stracił pracę w Polskim Radiu. "Poinformowano mnie, że to koniec"

Prowadzący popołudniowe pasmo w Polskim Radiu 24 Antoni Trzmiel w poniedziałek po zakończeniu programu dowiedział się od kierownictwa anteny, że nie poprowadzi kolejnych wydań. - Powiedziano mi, że następnego dnia mam nie przychodzić do radia - opowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Antoni Trzmiel. Nadawca twierdzi, że to plotki.

Antoni Trzmiel, fot. TVPArticle

Antoni Trzmiel swój ostatni program w Polskim Radiu 24 poprowadził w poniedziałek, 2 stycznia. Na tej antenie był w ostatnim czasie gospodarzem popołudniowego pasma nadawanego od poniedziałku do czwartku w godz. 13:30-16. Zapraszano do niego polityków, publicystów i ekspertów. Prowadzący komentował z nimi bieżące wydarzenia.

Teraz dziennikarz potwierdza w rozmowie z nami, że nagle stracił pracę w Polskim Radiu. - Tuż po zakończeniu programu w poniedziałek zostałem zaproszony przez kierownictwo anteny na rozmowę. Powiedziano mi, że otrzymali polecenie poinformowania mnie, że to koniec: nie będę już prowadził audycji i następnego dnia mam nie przychodzić do radia - mówi nam Antoni Trzmiel. - Tak się nie postępuje z kimś, kto z radiem był związany - tak czy inaczej - od pamiętnego 2010 r., z kimś, kto dla Jedynki czy Polskiego Radia 24 był zawsze, gdy był potrzebny. Znajomi słuchacze piszą, że ktoś się chyba pomylił.

Poszło o rozmowę z Semką?

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jednym z powodów natychmiastowego zwolnienia dziennikarza mogła być jego poniedziałkowa rozmowa z Piotrem Semką. Publicysta tygodnika "Do Rzeczy" krytycznie wypowiadał się w sprawie "Sylwestra Marzeń" w Telewizji Polskiej, a także Krajowego Planu Odbudowy, o który cały czas zabiega polski rząd. Na stronie Polskiego Radia 24 widnieje jedynie zapowiedź tej rozmowy, ale jej zapisu ani omówienia już nie ma.

Antoni Trzmiel został zwolniony od razu, bo był zatrudniony w Polskim Radiu na podstawie umowy o dzieło. Jak usłyszeliśmy, jeszcze w poniedziałek jego nazwisko widniało w grafiku prowadzących audycje w Polskim Radiu 24. Wynikało z niego, że to on będzie gospodarzem popołudniowego pasma przez cały miesiąc.

"Polskie Radio nie komentuje plotek"

- Szkoda, bo radio bardzo lubię i je sobie cenię. Nawet znajomi z redakcji nie wiedzą, co się stało i dlaczego nie mogę już poprowadzić audycji. Dziękuję im za fantastyczną współpracę i wyrazy - coraz rzadszej - solidarności. To krzepiące - dodaje dziennikarz.

Zapytaliśmy publicznego nadawcę, czy Antoni Trzmiel nie pracuje już w Polskim Radiu 24 i czy został zwolniony przez prezes Agnieszkę Kamińską. - Polskie Radio nie komentuje plotek - odpowiedziała nam lakonicznie Monika Kuś, rzeczniczka nadawcy. Nie wyjaśniła, czym są wspomniane plotki.

Na razie popołudniowe pasmo prowadzone dotąd przez Antoniego Trzmiela nie ma stałego prowadzącego. We wtorek jego gospodarzem był Antoni Opaliński, a w środę - Rafał Dudkiewicz.

Trzmiel nadal w TVP i RDC

Antoni Trzmiel obecnie pracuje w Telewizji Polskiej. Od poniedziałku do piątku prowadzi autorski przegląd prasy w porannym programie TVP Info "Wstaje dzień". Jest także gospodarzem audycji "Co tam bzyka w polityce" w Polskim Radiu RDC w co drugą niedzielę po godz. 17.

Dziennikarz był związany z Polskim Radiem 24 od początku 2019 r. Pracował też w Programie Pierwszym Polskiego Radia, gdzie był jednym z prowadzących "Debatę Jedynki". Na tej antenie prowadził też rozmowy w audycji "W samo południe" oraz magazyn "Po hejnale - Europa Środka".

Wcześniej Antoni Trzmiel był związany m.in. z Telewizją Republika, "Rzeczpospolitą", "Uważam Rze", "Do Rzeczy" i Radiem Wnet.

W najnowszym badaniu Radio Track (wrzesień-listopad 2022 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział Polskiego Radia 24 pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Antoni Trzmiel z dnia na dzień stracił pracę w Polskim Radiu. "Poinformowano mnie, że to koniec"

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sosik koperkowy
Władzy nie wolno krytykować. On naprawdę nie wie, że żyje w północnokoreańśkiej Polsce?
odpowiedź
User
Olo
coś mi się wydaje, że solidarna polska nie namiesza już w pisowskich mediach :)
odpowiedź
User
Ko
Było w TVP Bizancjum Kurskich w Polskim Radiu nadal Bizancjum państwa Czabańskich
odpowiedź