SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AOL: niewielki zysk i spadek przychodu w IV kw.

Firma AOL przedstawiła swoje pierwsze samodzielne kwartalne wyniki finansowe od kiedy została wydzielona ze struktur koncernu Time Warner.


 

AOL: niewielki zysk i spadek przychodu w IV kw.

W ostatnich trzech miesiącach 2009 roku internetowa firma zanotowała niewielki zysk netto, w wysokości 1,4 miliona dolarów, w porównaniu do 1,9 miliarda dolarów straty w analogicznym okresie roku 2008.

W tym samym czasie przychód AOL zmniejszył się o 17 proc., z 974,2 do 809,7 miliona dolarów. Przychód z reklam firmy spadł o 8 proc., z 512,5 do 471,6 miliona dolarów.

Na początku tego roku AOL rozpoczął proces przymusowego zwalniania ponad 1 tysiąca pracowników, po tym jak w listopadzie roku ubiegłego firma zapowiedziała, że po wydzieleniu jej ze struktur Time Warner zwolni około 1/3 swoich pracowników. Oznaczało to, że z pracą w AOL pożegna się około 2,3 tysiąca osób. Jednocześnie firma uruchomiła program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało jednak tylko około 1,1 tys. osób, w związku z czym nastąpiła konieczność przymusowej redukcji zatrudnienia.

  • Więcej informacji:
  • AOL
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AOL: niewielki zysk i spadek przychodu w IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl