SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aparat, internet i mp3 najważniejsze w telefonach komórkowych

Dla Polaków decydujących o kupnie telefonów komórkowych najważniejszymi funkcjami są w nich aparat fotograficzny, dostęp do internetu i odtwarzacz mp3. Ważnym źródłem informacji o modelach i ofertach jest internet.

Aparat, internet i mp3 najważniejsze w telefonach komórkowych

Prawie połowa Polaków decydujących o kupnie telefonów i ofert komórkowych deklaruje, że najważniejszą funkcją w modelu, który chcieliby kupić, jest aparat fotograficzny. Nieco mniejsze znaczenie mają dostęp do internetu i odtwarzacz mp3. Natomiast zdecydowanie mniejszą uwagę kupujący zwracają na radio, klawiaturę qwerty czy rodzaj obudowy.Trzy czwarte respondentów uważa, że internet to świetne miejsce na czerpanie wiedzy o ofertach sieci komórkowych. Mniej więcej tyle samo osób jest przekonanych, że takich informacji powinno być w sieci więcej. Natomiast mniej zwolenników ma możliwość wykupywania w internecie specjalnych ofert komórkowych.


Polacy szukają w internecie przede wszystkim informacji o cenach i promocjach sieci komórkowych. Nieco mniej osób poszukuje w sieci szczegółów ofert i danych o telefonach.Badanie zostało przeprowadzone przez PBI na zlecenie IAB Polska od 28 listopada do 3 grudnia ub.r. metodą CAWI na grupie 1000 osób, które decydowały lub współdecydowały o zakupie oferty telefonii i/lub płatnej telewizji oraz mają telefon komórkowy albo planują jego kupno. Respondentów rekrutowano spośród panelu badawczego GfK Polonia. Strukturę grupy, według płci, wieku i wykształcenia, oparto na danych o osobach decydujących o wyborze operatora telefonu komórkowego z badania TGI Index firmy Millward Brown SMG/KRC za okres kwiecień – wrzesień 2010 roku. Grupa ta stanowi 37,4% całej próby badania TGI, co w przeliczeniu na populację Polaków w wieku 15+ daje 11,27 miliona osób. maksymalny błąd pomiaru wynosi +/-3,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aparat, internet i mp3 najważniejsze w telefonach komórkowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maperia
Wszystkich zainteresowanych działaniem mobilnej wersji przewodnika po okolicy przeznaczonego na telefony z systemem Android oraz telefony iPhone zapraszamy do testowania i dzielenia się wrażeniami. Więcej na http://www.maperia.pl/info/webmobile/
8 8
odpowiedź