SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple pozwala kopiować zdjęcia z iCloud do Google Photos. Konieczne specjalne zgłoszenie

Apple udostępnił użytkownikom w wybranych krajach możliwość skopiowania zdjęć i nagrań wideo z platformy iCloud do usługi Google Photos. Narzędzie jest dostępne w sekcji związanej z prywatnością, wymaga specjalnego zgłoszenia i cierpliwości, bo operacja trwa kilka dni. Z nowej opcji mogą korzystać także użytkownicy w Polsce.

Article

Idea swobodnego kopiowania i przenoszenia danych pomiędzy usługami chmurowymi największych firm internetowych jest znana od kilku lat. Aby ją zrealizować w 2018 r. Google, Facebook, Twitter i Microsoft uruchomiły wspólnie inicjatywę o nazwie Data Transfer Project.

Z kolei w marciu 2020 r. Facebook udostępnił w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej narzędzie o nazwie  Photo Transfer Tool. Dzięki niemu można w prosty sposób przenieść wszystkie zdjęcia i filmy zgromadzone na koncie na Facebooku do usługi Zdjęcia Google.

Czytaj także: Apple na zakupach. 100 firm przejętych w ciągu sześciu lat

Zdjęcia i filmy z iCloud do Google

Teraz podobne rozwiązanie udostępnił koncern Apple, który m.in. prowadzi platformę iCloud pozwalającą na gromadzenie rozmaitych danych w chmurze.

Apple pozwala użytkownikom iCloud na kopiowanie ich kolekcji cyfrowych fotografii i plików wideo do usługi o nazwie Zdjęcia Google (Google Photos). Dzięki temu możliwe jest stworzenie kopii i korzystanie z niej za pomocą konta na platformie prowadzonej przez Google.

Na razie nowa opcja jest dostępna w wybranych regionach i krajach: w Unii Europejskiej (w tym także w Polsce), w Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Lichtensteinie oraz na Islandii.

Opcja dla cierpliwych

W nowej opcji istnieje jedynie możliwość skopiowania danych z iCloud Photos, nie można przenieść plików do nowej lokalizacji jednocześnie kasując je na platformie Apple.

Procedura kopiowania zdjęć i wideo z iCloud Photos do Google Photos jest dość skomplikowana. Aby z niej skorzystać należy otworzyć stronę Dane i prywatność w iCloud.

Następnie użytkownik musi się zalogować za pomocą swojego Apple ID, koniecznie z opcją uwierzytelniania dwupoziomowego. Następnie należy wybrać przycisk Poproś o transfer kopii swoich danych.

iCloud automatycznie określi ile plików może zostać skopiowanych oraz ile wolnego miejsca na nie będzie niezbędne po stronie Zdjęć Google.

Czytaj także: Apple ułatwia synchronizację Safari z Chrome

Apple zastrzega, że cała operacja kopiowania plików może potrwać od trzech do siedmiu dni. Zarówno o rozpoczęciu, jak i zakończeniu operacji użytkownik zostanie powiadomiony za pomocą odpowiedniego komunikatu.

Kopiowanie jest możliwe w wypadku kilkunastu formatów zdjęć i filmów, m.in. JPG, PNG, GIF, RAW, MPG, MMV, ASF, AVI czy DIVX. Po zakończeniu kopiowania pliki zostaną automatycznie umieszczone przez Google w oddzielnych folderach zawierających zdjęcia i materiały wideo.

Apple osiągnęło w zeszłym kwartale finansowym wzrost przychodów o 12,4 proc. do 111,44 mld dolarów oraz zysku netto z 22,24 do 28,75 mld dolarów. Udział wpływów z iPhone’ów zmalał o 2 pkt proc. do 58,9 proc., natomiast przychody koncernu w Chinach poszły w górę o 56,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple pozwala kopiować zdjęcia z iCloud do Google Photos. Konieczne specjalne zgłoszenie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl