SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple kasuje projekt bezprzewodowej ładowarki AirPower. „Nie spełnia naszych standardów”

Po wielu miesiącach prac nad  ładowarką AirPower służącą do bezprzewodowego zasilania urządzeń mobilnych koncern Apple zapowiedział oficjalnie, że ostatecznie nie wejdzie ona sprzedaży. Krytyczne uwagi na temat wykonania projektu AirPower pojawiały się już wcześniej, teraz wiceprezes Apple przyznał, że urządzenie nie jest w stanie spełnić najwyższych standardów jakości zakładanych przez firmę.

Article

AirPower miał być rodzajem maty służącej do bezprzewodowego ładowania urządzeń pochodzących od Apple, takich jak iPhone, bezprzewodowe słuchawki czy zegarki z rodziny Apple Watch.

AirPower po raz pierwszy pojawił się w zapowiedziach firmy podczas konferencji we wrześniu 2017 r. Wówczas mówiono o tym że urządzenie pojawi się w sprzedaży w 2018 r., co później znalazło dodatkowe potwierdzenie ze strony Apple.

Przez kolejne miesiące producent konsekwentnie milczał w sprawie postępu prac nad AirPower, zaś w branży pojawiły się doniesienia o tym, że inżynierowie Apple mają poważne problemy z konstrukcją urządzenia, które właściwie powinno zostać zaprojektowane od nowa.

Teraz Apple potwierdził oficjalnie, że projekt AirPower został przez firmę skasowany i ładowarka ostatecznie nie pojawi się na rynku.

W komunikacie przesłanym do mediów Dan Riccio, wiceprezes koncernu ds. sprzętu nie zdradził jakie kwestie techniczne zdecydowały o zarzuceniu prac nad urządzeniem, ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że AirPower w obecnym kształcie nie spełnił wysokich standardów jakości wymaganych przez Apple.

Riccio przeprosił też użytkowników, którzy czekali na kolejną nowość i mogą czuć się rozczarowani, zaznaczył przy tym że firma będzie nadal prowadzić prace nad rozwiązaniami dotyczącymi technologii bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych.

W zakończonym 29 grudnia 2018 r. I kwartale roku finansowego 2019 Apple zanotowało przychód w wysokości 84,31 miliarda dolarów. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (88,29 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 20,07 do 19,97 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple kasuje projekt bezprzewodowej ładowarki AirPower. „Nie spełnia naszych standardów”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl