SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple kupuje firmę Spectral Edge. Chce poprawić jakość zdjęć w iPhone’ach

Koncern Apple za nieznaną kwotę przejął brytyjską firmę Spectral Edge zajmującą się rozwijaniem technologii wykonywania zdjęć w podczerwieni. Dzięki przejęciu Apple może w przyszłości zastosować w iPhone’ach rozwiązania poprawiające jakość fotografii w warunkach słabego oświetlenia.

Article

Spectral Edge to brytyjski startup założony w 2014 r. przez pracowników naukowych Uniwersytetu Nowej Anglii. Firma specjalizuje się w technologii wykorzystującej mechanizmy sztucznej inteligencji do łączenia ze sobą zdjęć wykonanych w podczerwieni z tymi zrobionymi w widzialnym paśmie światła.

Jak działa Spectral Edge

Dzięki algorytmowi opracowanemu przez Spectral Edge można poprawić jakość fotografii wykonywanych w warunkach słabego oświetlenia, np. w porze wieczornej lub we mgle. Zdjęcia wykonane ze wsparciem technologii Spectral Edge mają dostarczać więcej szczegółów.

Rozwiązanie stworzone przez brytyjski startup wzbudziło zainteresowanie na rynku, w ub.r. firma otrzymała od inwestorów wsparcie w kwocie 5 mln dol. Teraz zaś, jak donosi Bloomberg, Spectral Edge została przejęta przez koncern Apple.

Wartość transakcji nie została ujawniona. Wiadomo jedynie że po akwizycji nowym szefem Spectral Edge został Peter Denwood, jeden z prawników pracujących dla Apple.

Na razie nie podano szczegółów dotyczących dalszego funkcjonowania Spectral Edge w strukturach Apple. Strona internetowa oraz kanały społecznościowe firmy zniknęły z sieci. Można się spodziewać, że technologia opracowana przez Spectral Edge zostanie w bliższej lub dalszej przyszłości zastosowana w aparatach fotograficznych montowanych w iPhone’ach w celu zwiększenia i udoskonalenia ich możliwości.

Wyniki finansowe Apple

W zakończonym 28 września 2019 r. IV kwartale roku finansowego 2019 Apple zanotowało przychód w wysokości 64,04 miliarda dolarów. To o 2 proc. więcej niż rok wcześniej (62,9 mld USD). 60 proc. sprzedaży to sprzedaż poza USA. Zysk netto koncernu z Cupertino zmalał jednak w ujęciu rocznym z 14,13 miliarda dolarów do 13,69 miliarda dolarów. Spadł też przychód ze sprzedaży iPhone'ów: o 9 proc., z 36,76 miliarda dolarów do 33,36 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple kupuje firmę Spectral Edge. Chce poprawić jakość zdjęć w iPhone’ach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl