SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple: Nikt nie podsłuchuje użytkowników za pomocą Siri

Amerykańscy senatorowie wezwali Apple do wyjaśnienia doniesień, według których inteligentna asystentka Siri montowana w urządzeniach tego producenta może podsłuchiwać użytkowników i zbierać bez ich wiedzy nagrania audio. Koncern zaprzecza i zapewnia, że Siri nie kolekcjonuje takich danych ani nie przekazuje ich na zewnątrz. Według Apple zakaz takich praktyk mają też deweloperzy aplikacji wykorzystujących Siri, a jeśli go złamią są usuwani ze sklepu App Store.

Tim Cook, prezes AppleArticle

Prośbę o wyjaśnienia w sprawie wątpliwości dotyczących Siri skierowała do Apple grupa senatorów z amerykańskiej komisji ds. energii i handlu.

Żądanie kongresmenów jest związane z doniesieniami użytkowników, którzy mają podejrzenia że montowana w urządzeniach Apple inteligentna asystentka Siri może zbierać nagrania rozmów prowadzonych przez właściciela sprzętu i przekazywać je dalej do Apple.

W środę koncern odpowiedział na list senatorów zapewniając, że podejrzenia użytkowników są bezpodstawne. Według Apple Siri nie wykonuje żadnych działań bez wiedzy użytkownika. Asystentka funkcjonuje jedynie po jej wywołaniu komendą „Hey Siri”, poza tym nie zbiera danych na temat kierowanych do niej poleceń oraz wypowiadanych słów, nie mówiąc już o nagrywaniu rozmów telefonicznych użytkowników. Żadne nagrania audio nie są też gromadzone przez Apple.

Producent Siri zapewnił także senatorów, że nie pozwala zewnętrznym deweloperom aplikacji wykorzystujących możliwości asystentki na gromadzenie jakichkolwiek nagrań, a programy deweloperów, którzy złamią ten zakaz są konsekwentnie usuwane ze sklepu App Store.

Apple jest pierwszą spółką na Wall Street, która kilka dni temu osiągnęła wartość przekraczającą bilion dol. To m.in. wynik korzystnych wyników finansowych w ostatnim kwartale, w którym spółka uzyskała 53,3 mld dol. przychodu i 11,5 mld dol. zysku.

 

Dołącz do dyskusji: Apple: Nikt nie podsłuchuje użytkowników za pomocą Siri

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl