SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple pracuje nad mniejszym i tańszym iPhonem

Według nieoficjalnych doniesień, Apple pracuje nad nową linią iPhone'ów, która ma pojawić się na rynku latem tego roku.

Apple pracuje nad mniejszym i tańszym iPhonem

Bloomberg powołuje się na anonimowe osoby zaznajomione z planami firmy z Cupertino. Jeden z informatorów agencji rzekomo widział prototyp jednej z nowych wersji iPhone'a, która ma być tańsza i o jedną trzecią mniejsza w porównaniu z obecnie dostępnym na rynku modelem.

Tańszy iPhone miałby poszerzyć krąg odbiorców produktu i zapobiec dalszej utracie przez Apple rynkowego udziału na rzecz platformy Android, a także zagrozić Nokii w Europie i na rynkach rozwijających się.

Źródło Bloomberga podaje też, że Apple rozważa zaoferowanie nowego modelu smartfona w cenie około 200 dolarów i bez konieczności podpisywania dwuletniej umowy z operatorem. Amerykańskie sieci AT&T i Verizon razem z taką umową oferują obecnie iPhone'a 4 za 200-300 dolarów.

Kolejnych dwóch informatorów agencji twierdzi, że Apple pracuje nad iPhonem w wersji dual-mode, dzięki czemu ze smartfona można byłoby korzystać zarówno w sieci GSM jak i CDMA. Nie wiadomo jednak czy taka opcja pojawi się w tańszym modelu. Opracowywana przez firmę z Cupertino technologia "universal SIM" miałaby pozwolić użytkownikom na przełączanie się między sieciami bez konieczności zmieniania kart SIM.

Z kolei "The Wall Street Journal" powołuje się na własne źródła zaznajomione ze sprawą i donosi, że Apple pracuje nad nową linią iPhone'ów i dedykowanych jej usługom.

Jeden z informatorów gazety pod koniec zeszłego roku widział prototyp nowego iPhone'a - o połowę mniejszego od iPhone'a 4. Według niego, operatorzy mogliby kupować od Apple nowy model za połowę obecnej ceny (średnio 625 USD) i dzięki temu zaoferować go konsumentom w tym samym cenowym przedziale w jakim dostępne są smartfony konkurencyjnych producentów.

Apple rozważa też duże zmiany w usłudze MobileMe, która pozwala na przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej i synchronizowanie ich z różnymi urządzeniami. Obecnie jest ona dostępna na zasadzie subskrypcji kosztującej 99 dolarów rocznie. Firma Steve'a Jobsa miałaby wprowadzić darmowy dostęp do MobileMe i wykorzystać usługę jako miejsce, w którym użytkownicy mogliby przechowywać swoje zdjęcia, muzykę czy pliki wideo. Tym samym Apple wyeliminowałoby konieczność umieszczania dużych pamięci w swoich urządzeniach.

Źródła The Wall Street Journal twierdzą, że nową linię iPhone'ów i zmodernizowaną usługę MobileMe Apple zamierza wprowadzić na rynek latem bieżącego roku, ale jednocześnie podkreślają, że plany te mogą ulec zmianie. Są one też priorytetami dla szefa firmy Steve'a Jobsa, który pomimo że przebywa na zwolnieniu lekarskim (więcej na ten temat), to jest mocno w nie zaangażowany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple pracuje nad mniejszym i tańszym iPhonem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
będzie się działo ;)
8 8
odpowiedź