SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple: wpływy i zysk w dół. Sprzedaż iPhone’ów zmalała o 17-proc.

58 mld USD przychodu i 11,6 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, wyraźnie gorsze niż rok wcześniej.

Article

W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego 2019, Apple zanotowało przychód w wysokości 58,02 miliarda dolarów. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld USD).

Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 miliarda dolarów do 11,56 miliarda dolarów.

Apple od poprzedniego kwartału nie podaje do publicznej wiadomości danych dotyczących poziomu sprzedaży swoich urządzeń. Firma podała natomiast, że w ostatnich trzech miesiącach przychód ze sprzedaży iPhone'ów zmalał rok do roku o 17 proc.

Wzrost odnotowano natomiast w przypadku tabletów iPad i to aż o 22 proc., co w przypadku tych urządzeń jest najlepszym wskaźnikiem od 6 lat.


Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 52,5 miliardów dolarów do 54,5 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple: wpływy i zysk w dół. Sprzedaż iPhone’ów zmalała o 17-proc.

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Moim zdaniem telefony tej firmy są za drogie dlatego sprzedaży spada.
0 0
odpowiedź
User
walterq
Zawsze wyznaczali trendy, byli pierwsi z nowymi rozwiązaniami, podnosili jakość. Po odejściu Jobsa podnosili już tylko ceny.
0 0
odpowiedź
User
marketer
Ty tak serio ?
0 0
odpowiedź