SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple z ponad 11 mld USD zysku, rekordowa sprzedaż iPhone’ów i Maców, spadek iPadów

51,5 mld USD przychodu i 11,1 mld USD zysku - to kluczowe wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, wyraźnie lepsze niż rok wcześniej. Co prawda spadła sprzedaż iPadów, ale rekordowe wyniki odnotowano w przypadku iPhone’ów i komputerów Mac.

Article

W zakończonym 26 września czwartym kwartale roku finansowego 2015, Apple zanotowało przychód w wysokości 51,5 miliarda dolarów. To o 22 proc. więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie (42,12 mld USD).

Zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 8,47 miliarda dolarów do 11,12 miliarda dolarów.

W całym minionym roku fiskalnym Apple zanotowało 233,72 miliarda dolarów przychodu oraz 53,39 miliarda dolarów zysku. To wyniki lepsze wobec odnotowanych we wcześniejszych 12 miesiącach odpowiednio aż o 50,92 miliarda dolarów oraz 13,88 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w IV kwartale 48,05 miliona telefonów iPhone (wzrost o 22 proc. w ujęciu rocznym i o 1 proc. w ujęciu kwartalnym), 9,88 miliona tabletów iPad (spadek o 20 proc. r/r i o 10 proc. kw./kw.) oraz 5,71 miliona komputerów Mac (wzrost o 3 proc. r/r i o 19 proc. kw./kw.).

W przypadku iPhone'ów był to dla Apple najlepszy IV kwartał w historii, a w przypadku komputerów Mac - najlepszy kwartał w ogóle. Firma nadal nie ujawnia natomiast danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 75,5 miliarda dolarów do 77,5 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple z ponad 11 mld USD zysku, rekordowa sprzedaż iPhone’ów i Maców, spadek iPadów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl