SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arkadiusz Dawid odchodzi z Bonnier Business Polska

Arkadiusz Dawid, prezes spółki Bonnier Business Polska, wydawcy „Pulsu Biznesu”, z dniem 15 września br. odchodzi ze stanowiska. Grupa Bonnier rozpoczęła proces poszukiwania jego następcy.

- Mieliśmy z właścicielem różne wizje przyszłości spółki – tak w rozmowie z nami Arkadiusz Dawid tłumaczy przyczyny swojego odejścia. - Zostawiam firmę w bardzo dobrej kondycji finansowej, z pomysłami i projektami, które powinny pozwolić jej na stabilny wzrost. To były ponad trzy lata ciężkiej pracy w trudnym otoczeniu rynkowym, ale w tym czasie udało nam się  zdecydowanie poprawić osiągnięcia Polski na tle kilkudziesięciu innych krajów, w których rodzina Bonnierów prowadzi interesy. Kiedy obejmowałem kierownictwo BBP przynosił straty. Teraz notuje solidne zysk – podkreśla Arkadiusz Dawid.

Do czasu wyłonienia następcy Dawida obowiązki prezesa przejął Hans Jacob Bonnier, wiceprezes Bonnier Business Press International.  - Polska jest jednym z kluczowych europejskich rynków dla Grupy Bonnier. Chcemy tu rosnąć – organicznie, ale szukamy też okazji do przejęć. Dziękujemy Arkadiuszowi Dawidowi za wiele miesięcy ciężkiej pracy i jej efekty – mówi Hans Jacob Bonnier. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w Polsce. Po półroczu przekroczyliśmy założone w budżecie prognozy zysków. Kolejne miesiące wyglądają równie dobrze, więc jesteśmy spokojni o realizację ambitnego budżetu na 2010 r. - dodaje.

Arkadiusz Dawid kierował spółką Bonnier Business Polska od kwietnia 2007 roku. Wcześniej pracował jako business controller w Bonnier Business Press (Central and Eastern Europe). Na razie nie ujawnia dalszych planów zawodowych. - W tej chwili planuję długi urlop – mówi tylko.
 

Dołącz do dyskusji: Arkadiusz Dawid odchodzi z Bonnier Business Polska

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ana
odszedł. dobre! :)
odpowiedź
User
varfgva
zobacz tez tutaj

http://business-in-poland.blogspot.com
odpowiedź