SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Arkadiusz Skuza na czele działu K2 łączącego korporacje ze startupami

Agencja K2 uruchomiła dział Disruption Lab oferujący pomoc największym firmom we współpracy z odpowiednimi startupami i uruchamianiu podobnych przedsięwzięć. Działem kieruje Arkadiusz Skuza, założyciel m.in. iTraff Technology.

Arkadiusz Skuza Article

Disruption Lab oferuje koncernom cztery główne rodzaje usług: wyszukiwanie startupów pod zdefiniowane cele, organizację pilotażowych projektów i rekomendację modelu docelowej współpracy; prowadzenie warsztatów dla pracowników dotyczących tego, jak pracować w stylu startup; tworzenie akceleratorów oraz inkubatorów przy korporacjach (poprzez przygotowanie kryteriów selekcji, organizację procesu mentoringu czy  tworzenie marki i wartości przyciągających startupy) oraz tworzenie dla korporacji własnych startupów (obejmuje to pozyskanie finansowania, organizację prawną, przygotowanie prototypów usług i produktów, projektowanie procesu zarządzania i wsparcie przy wprowadzaniu i promocji nowych usług).

- Jako człowiekowi, który miał okazję z ramienia swoich własnych startupów współpracować m.in. z Apple, Unilever, BrandBank, Coca-Colą i Algidą jestem przekonany, że koncerny będą z K2 Disruption Lab współpracować metodą małych kroków. Mało kto w innowacje rzuca się z przepaści, aby „jakoś tam” otworzyć spadochron i bezpiecznie wylądować. Korporacje, i to jest zrozumiałe, czują się pewnie stawiając kroki zdecydowane, może raczej kroczki - zapowiada Arkadiusz Skuza, szef nowego działu. - Dzięki temu, że Disruption Lab powstaje przy giełdowej spółce K2 doskonale rozumiemy potrzeby korporacji. Dlatego jestem przekonany, że będziemy współpracę zaczynać od warsztatów, scoutingu a następnie w ramach wspólnej pracy z koncernem, wspólnego odkrywania i dobierania disruptive technologies, ta współpraca będzie rozwijać się w coraz szerzej zakrojone nowatorskie przedsięwzięcia. Zdecydowanie będziemy także dla korporacji organizować kapitał na innowacyjne działania, czy to prywatny czy unijny. Mamy ogromny network akceleratorów, inkubatorów i funduszy venture capital zarówno w Polsce, Europie jak i USA. Czy możemy dla polskiego koncernu zorganizować fundusz inwestycyjny wraz z koncernem amerykańskim, lub funduszem inwestycyjnym z Niemiec? Oczywiście - przekonuje.

Arkadiusz Skuza przez ostatnie cztery lata kierował założoną przez siebie firmą iTraff Technology oferującą najszybszą na świecie technologię rozpoznawania obrazu. Z branżą startupową jest związany od wielu lat, zajmował się m.in. pozyskiwaniem inwestorów dla startupów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od kilku lat współpracuje jako ekspert z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

- Koncerny technologiczne od dziesiątek lat poszukują innych podmiotów, które mogą przejąć i kupić. Faktycznie ci, którzy są wyłącznie technologiczni, przetarli szlaki wiele lat temu. Mieli czas, aby nauczyć się współpracować ze startupami. Uczyli się tego w mniej zmiennych czasach - przypomina Skuza. - Pozostałe branże - chociażby FMCG, finanse, zdrowie i kosmetyki - nie mają takich tradycji i mają dziś znacznie mniej czasu. Dla takich właśnie firm mamy konkretną ofertę: nauczymy was świata startupów, wprowadzimy was bezpiecznie do niego, abyście mogli zobaczyć jak współpracując z tym światem, możecie budować wartość i nowe przewagi konkurencyjne - zapowiada.

W zespole pracuje na stałe pięć osób, przy realizacji projektów będą wspierane przez pracowników innych firm i struktur Grupy K2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Arkadiusz Skuza na czele działu K2 łączącego korporacje ze startupami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
A to jest portal branżowy czy tuba medialna agencji K2 i OS3? bo innych informacji już nie publikujecie od dawna....SŁABO!
12 9
odpowiedź
User
marek
gość położył kilka dużych startupow, nie bede juz pisal o "przepalonych" bezsensownie dużych pieniadzach od inwestorow ... fachura!
8 8
odpowiedź