SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Arris uruchomił w Korei Płd. internet o prędkości 800 Mb/s

Firma Arris poinformowała, że we współpracy z południowokoreańskim dostawcą internetu SK Broadband uruchomiła w warunkach laboratoryjnych 16 kanałów downstream, co w efekcie pozwoliło na dostarczanie danych z przepustowością do 800 Mb/s.

Arris uruchomił w Korei Płd. internet o prędkości 800 Mb/s

Rozwiązanie zbudowano w oparciu o kontroler modemów kablowych Arris C4 CMTS wersja 7.4 (na zdjęciu) i modem SK Broadband 16x4.

"Możliwość dostarczenia 800 Mb/s umożliwi operatorom kablowym oferowanie konkurencyjnych usług w stosunku do operatorów korzystających z technologii FTTP (światłowód do posesji) i PON (pasywna sieć optyczna). Poprzez dostarczanie tych usług za pośrednictwem istniejącej infrastruktury HFC, operatorzy kablowi będą mogli konkurować na rynku telekomunikacyjnym, bez znaczących inwestycji w rozbudowę sieci" - twierdzi Ken Wright, CTO Arris.

"Koreański rynek telekomunikacyjny jest jednym z najbardziej rozwiniętych jeśli chodzi o ofertę usług telekomunikacyjnych. Ciągły wzrost konsumpcji wideo Over the Top powoduje stale powiększający się popyt na wysokie przepustowości, zarówno na rynku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostawcy telekomunikacyjni wciąż oferują zwiększone poziomy przepustowości, a operatorzy kablowi, jak SK Broadband i ich dostawcy, jak Arris, muszą nie tylko dotrzymywać, ale także i przewyższać osiągnięcia konkurencji" - czytamy w komunikacie Arris.

"Osiągnięcie w SK Broadband jest naturalną kontynuacją naszych wcześniejszych wdrożeń technologii Chanel bonding i bezpośrednim przykładem naszego zaangażowania w szybko rozwijający się rynek szerokopasmowy w Azji" - dodaje Todd Kessler, Arris vp product management.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Arris uruchomił w Korei Płd. internet o prędkości 800 Mb/s

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl