SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Sobala: wstrzymanie odmowy zgody na współpracę Andrusa i Kantereita z TVN24 byłoby niesprawiedliwe

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Wolnego Słowa, żeby wstrzymać się z odmową zgody na dalszą współpracę Artura Andrusa i Roberta Kantereita z TVN24, stwierdził, że byłoby to niesprawiedliwe i nieuczciwe wobec innych dziennikarzy w podobnej sytuacji.

Jacek Sobala, fot. Polskie RadioArticle

W zeszłym tygodniu kierownictwo Polskiego Radia poinformowało pracujących w Trójce Artura Andrusa i Roberta Kantereita, że nie wyraża zgody się na ich dalszą współpracę z TVN24. Andrus od wielu lat jest jednym z prowadzących „Szkło kontaktowe”, natomiast Kantereit od ponad dwóch jest jednym z gospodarzy „Wstajesz i wiesz”, a wcześniej współprowadził „Dzień dobry TVN”.

W reakcji Stowarzyszenie Wolnego Słowa w poniedziałek zaapelowało do zarządu Polskiego Radia, żeby wstrzymał się z tą decyzją do planowanego spotkania rad programowych wszystkich mediów publicznych.

- Oczekujemy także, że po tym spotkaniu, Rada Mediów Narodowych ustali standardy i zasady współpracy mediów publicznych z innymi nadawcami i redakcjami, a także zdefiniuje zakaz konkurencji dotyczący dziennikarzy mediów publicznych oraz okoliczności dopuszczające zwolnienie z takiego zakazu - napisała organizacja.

Jacek Sobala przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że zaraz po otrzymaniu apelu Stowarzyszenia Wolnego Słowa porozmawiał z Wojciechem Borowikiem, prezesem tej organizacji.

- Wytłumaczyłem, dlaczego nie możemy zastosować się do prośby o wstrzymanie decyzji dotyczącej p. Andrusa i p. Kantereita - stwierdził prezes Polskiego Radia. - Zawsze wnioski wszystkich dziennikarzy zarząd traktuje tak samo. Niesprawiedliwe i nieuczciwe byłoby gdybyśmy w tej sprawie stosowali różne standardy, a przede wszystkim jeśli byśmy się tym razem wstrzymali z podjęciem decyzji, to co z tymi wobec których negatywne decyzje zapadły wcześniej? To byłaby nienaprawialna szkoda. Przecież w pewnych przypadkach już nie byłoby szansy na żadną rekompensatę - uzasadnił Jacek Sobala. - Poza tym nie wiadomo jak długo miałoby trwać takie wstrzymanie się z podejmowaniem tej decyzji - zaznaczył.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział nam, że wspólne posiedzenie rad programowych wszystkich mediów publicznych może odbyć się dopiero na początku przyszłego roku, m.in. z uwagi na niedawną zmianę prezesa Polskiej Agencji Prasowej: zawieszony Artur Dmochowski niedługo potem sam zrezygnował, a do zarządu mają zostać powołane Jolanta Hajdasz jako prezes i Hanna Myjak jako wiceprezes.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Sobala: wstrzymanie odmowy zgody na współpracę Andrusa i Kantereita z TVN24 byłoby niesprawiedliwe

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dociekliwy
Zatem dwa pytania:
1. Wobec kogo wydano inne negatywne decyzje?
2. Co z tymi wobec których wydano wcześniej POZYTYWNE decyzje?
odpowiedź
User
Mister Sobala
Ale niesprawiedliwe by to było wobec kogo? Komu ostatnio odmowiono współpracy z telewizją i jaką.
Poprosimy.
odpowiedź
User
;)
hmm ..
sprawiedliwe czy też nie, ale media publiczne konsekwente... czyli np. Pan Krzysztof Ziemiec zniknie z RMF RM ???
odpowiedź