SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artur Andrus z audycją satyryczną w Radiu 357, Tomasz Smokowski z muzyczną

W letniej ramówce Radia 357 nowościami będą codzienne pasmo „Goopi kaowiec”, muzyczna audycja dziennikarza sportowego Tomasza Smokowskiego i cotygodniowy sobotni program satyryczny „Dom wypoczynkowy Czarna Helena" przygotowywany przez Artura Andrusa i Filipa Jaślara. Latem znikną codzienne rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z słuchaczami, ale sam Strzyczkowski będzie pojawiał się na antenie w innych propozycjach.

Letnie nowości antenowe prezentowali w środę patronom Piotr Stelmach i Olga Mickiewicz ale pojawiali się także autorzy poszczególnych audycji. Pierwszą nowością ma być codzienne pasmo „Goopi kaowiec” (nazwa nawiązuje do znanej sceny z filmu „Rejs”). Ma to być lekki w formie program z udziałem słuchaczy, nadawany od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00 – 14:00. Codziennie będzie prowadzony przez innego dziennikarza z Radia 357.

Zapowiadając tę nowość jeden z gospodarzy – Krystian Hanke podkreślał, że ma być to format „lekki i typowo wakacyjny”. Będzie to muzyczna audycja, przeplatana konkursami dla słuchaczy, wspólnymi grami, zabawami i quizami. Wśród prowadzących: Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Antek Grudniewski i Maja Piskadło. Start – od 26 czerwca.

 

Andrus wraca na antenę z satyrycznym magazynem

Od najbliższej soboty (24 czerwca) o godz. 13:00 na antenie zagości inny letni program – „Dom wypoczynkowy Czarna Helena”. Tę godzinną audycję przygotowywać będzie Artur Andrus wraz z Filipem Jaślarem. W założeniu ma być to przegląd archiwalnej rozrywki – na podobieństwo trójkowej „Powtórki z rozrywki”, w której przed laty udzielał się i Andrus i Jaślar.

Obecny w studiu Filip Jaślar nawiązywał wyraźnie do tego programu, podobnie jak Piotr Stelmach. Podkreślał jednak, że nie będzie to tylko archiwum kabaretu i rozrywki: na antenie będą debiutowały także skecze i piosenki pisane specjalnie dla audycji.  Andrus jeszcze do niedawna był komentatorem "Szkła kontaktowego" (TVN24) . W 2017 r. zdecydował się odejść z radiowej Trójki, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na łączenie przez niego pracy w tej stacji z dalszą współpracę z TVN24.

Także w soboty, między godz. 19:00 a 21:00 kolejna muzyczna nowość: „Antonówka”, czyli przegląd muzyki dokonany przez Antoniego Grudniewskiego. W niedziele zaś będzie można latem słuchać „Gry podwójnej”, czyli muzycznych prezentacji dziennikarza sportowego, Tomasza Smokowskiego. Przewodnim motywem mają być dobierane w pary utwory jednego wykonawcy; dziennikarz nie zdradził nic ponadto na antenie. Smokowski jest jednym ze współwłąścicieli Kanału Sportowego.

Strzyczkowski - tak, ale w innych programach

Nowa audycja muzyczna będzie nadawana w godz. 8:00 – 10:00, zatem emitowane w tym czasie „Merde! Znowu Francja” (autorzy: Marek i Irena Brzezińscy) na czas letni zostaje przesunięte na godz. 10:00 i skrócone do jednej godziny.

Latem z anteny znika codzienny program Kuby Strzyczkowskiego pt. "Co Państwo na to?", jednak samego Strzyczkowskiego będzie można usłyszeć (jak dotychczas) jako prowadzącego w piątkowe popołudnia, a także w trakcie audycji „Dom wczasowy Czarna Helena„  .

Według wyników nowej fali badania Krajowego Instytutu Mediów, zrealizowanej od grudnia ub.r. do maja, Radio Nowy Świat miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i  276,7 tys. codziennych słuchaczy. W nowej edycji badania liczbę Polaków słuchających radia w internecie oszacowano na 2,31 mln. Miesiąc wcześniej było to 2,31 mln, a we wcześniejszych dwóch falach - 2,31 mln. Udział Radio 357 w rynku słuchalności radia przez internet poszedł w górę z 13,8 do 14,1 proc. Średni dobowy czas słuchania rozgłośni wzrósł ze 196 do 208 minut.

Dołącz do dyskusji: Artur Andrus z audycją satyryczną w Radiu 357, Tomasz Smokowski z muzyczną

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Te wakacje zapowiadają się bardzo ciekawie. Jesteście z nami?
A z nami Organek, Zalew i Daria. Jest enerdżi.
35 26
odpowiedź
User
W
"Latem znikną codzienne rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z słuchaczami" - fajnie gdyby już nie wracały. Uwielbiam Radio 357, ale audycji o 12.00 nie da się słuchać.
0 0
odpowiedź
User
Buhaj
Te wakacje zapowiadają się bardzo ciekawie. Jesteście z nami?
A z nami Organek, Zalew i Daria. Jest enerdżi.

A co tam z enerdżi w Trójeczce bo dawno już nie włączałem i nie wiem może wróciła ?
39 21
odpowiedź