SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kiełbasiński nie jest już naczelnym „Dziennika Bałtyckiego". Ma inną rolę w firmie

Ze stanowiskiem redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa) pożegnał się we wtorek Artur Kiełbasiński - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Zostaje jednak w wydawnictwie, na szczeblu centralnym zająć się ma rozwojem działalności wideo. "Dziennikiem Bałtyckim" kieruje teraz Przemysław Szymańczyk, naczelny „Głosu Szczecińskiego”.

Artur Kiełbasiński nie jest już naczelnym "Dziennika Bałtyckiego", fot. materiały prasowe Polska PressArticle

Artur Kiełbasiński z zespołem "Dziennika Bałtyckiego” pożegnał się oficjalnie we wtorek, informując, że teraz będzie zajmował się rozwojem wideo w Polska Press. Z naszych informacji wynika, iż obejmie kierownictwo nad tym działem kompleksowo: zarówno redakcyjnie, jak i biznesowo (podlegać ma mu m.in. reklama). Niewykluczone, że ma to związek z planowanym i zapowiadanym od jakiegoś czasu przez wydawcę szybszym rozwojem treści wideo - zarówno na szczeblu centralnym, jak też w oddziałach regionalnych.

Kiełbasiński będzie pracował w strukturach centralnych Polska Press, jednak fizycznie dalej będzie w oddziale gdańskim. - Trudno powiedzieć, jak często będzie tam bywał, w najbliższych tygodniach prawdopodobnie ruszy w Polskę, żeby przygotowywać nową formułę wideo „w terenie” - mówi nam anonimowo osoba z centrali Polska Press.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Obowiązki redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” przejął Przemysław Szymańczyk, który od września 2021 roku jest także redaktorem naczelnym „Głosu Dziennika Pomorza” i „Głosu Szczecińskiego”. Wydawnictwo nie ujawnia, czy to zmiana na stałe.

Artur Kiełbasiński w Polska Press i Agorze

Artur Kiełbasiński z Polska Press był związany po raz pierwszy w latach 1993-2010, od 2003 roku szefował serwisowi NaszeMiasto.pl, zaś w 2009 roku został szefem regionalnego Polskapresse Oddział Prasa Bałtycka (odpowiadał za rozwój i integrację serwisów informacyjnych wydawcy na terenie Pomorza). Był także zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”.

Odszedł w 2010 roku do Agory. W „Gazecie Wyborczej” redagował i pisał teksty ekonomiczne (specjalizacja: prawo gospodarcze i gospodarka morska). Był też wydawcą serwisu Wyborcza.biz.

W 2016 roku dołączył do zespołu Radia Gdańsk jako szef redakcji informacji, publicystyki i edukacji. Z czasem awansował na sekretarza redakcji. W czerwcu 2021 roku został redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”, w lipcu 2022 roku objął dodatkowo stanowisko szefa Strefy Biznesu.

W 2021 roku Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej. Wpływy koncernu ze sprzedaży gazet zmalały z 91,57 do 78,4 mln zł, w tej drugiej kwocie 10,37 mln zł osiągnięto w ramach grupy kapitałowej Orlenu. Był to kolejny mocno spadkowy rok, w 2019 roku przychody w tym zakresie sięgnęły 106,82 mln zł.