SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artur Kubaj prezesem Radia Szczecin. Rada Mediów Narodowych: konkursy w innych regionach w 2017 roku

Rada Mediów Narodowych powołała nowego prezesa Radia Szczecin. Został nim Artur Kubaj, wcześniej pracownik IPN. - Musieliśmy przeciąć konflikt między dotychczasowym prezesem a radą nadzorczą Radia Szczecin - tłumaczy Wirtualnemedia.pl decyzję Rady Mediów Narodowych jej przewodniczący Krzysztof Czabański.

Article

Do 10 października br. prezesem zarządu Radia Szczecin był Adam Rudawski, jednak rada nadzorcza rozgłośni odwołała go ze stanowiska z dniem 11 października br. Spowodowało to konflikt pomiędzy radą a Rudawskim, który nie chciał tej decyzji uznać. Jego zdaniem, rada nadzorcza podjęła uchwałę nieprawnie, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami powinna była wskazać nowego prezesa, a tego nie zrobiła.

Jak mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, RMN podjęła decyzję o powołaniu nowego prezesa Radia Szczecin tak szybko, ponieważ chciała przeciąć opisany powyżej konflikt pomiędzy dotychczasowym prezesem a radą nadzorczą rozgłośni. Adam Rudawski był prezesem Radia Szczecin od czerwca 2011 roku. Z rozgłośnią związany był od 22 lat.

Nowy prezes Radia Szczecin Artur Kubaj od 2007 roku pracował w szczecińskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. W styczniu br. minister skarbu Dawid Jackiewicz powołał go do rady nadzorczej Polskiego Radia. Wcześniej Kubaj był także członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia Szczecin.

Radio Szczecin to pierwsza publiczna rozgłośnia regionalna, w której Rada Mediów Narodowych powołała nowego prezesa. Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wybrane zostaną nowe władze w pozostałych szesnastu rozgłośniach. Jak podkreśla, zapewne nie będzie to wcześniej niż w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W okresie od marca do sierpnia 2016 roku Radio Szczecin było liderem rynku radiowego w Szczecinie. Średni dobowy udział słuchania rozgłośni wyniósł 17,3 proc. (badanie Radio Track). Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET (13,9 proc.), trzecie  miejsce zajmuje RMF FM (13,3 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Kubaj prezesem Radia Szczecin. Rada Mediów Narodowych: konkursy w innych regionach w 2017 roku

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skowronek
A fafluniący Adam Kasprzyk z PR Koszalin co robi teraz? Oprócz wywalenia wszystkich młodych z anteny. Podobno po wynikach ostatnich wyborów chciał nawet zapisać się na ochotnika do jednostki Żołnierzy Wyklętych, ale potem doczytał o co z nimi chodziło.
13 12
odpowiedź
User
Izabela
Pora na zmiany w Radiu Katowice. Ornowski wciąz toleruje POpłuczyny na antenie i w kluczowych działach rozgłośni. O tolerowaniu byłych TW (WP., AO., JG.) nie wspominając...
13 12
odpowiedź
User
Bartek
Redakcjo, trochę więcej rzetelności!!! Rudawski nie był związany z Radiem Szczecin 22 lata, jesli już t 17 lat, odszedł z radia w 2006, a wrócił na stanowisko prezesa 16.08.2011r, a nie w czerwcu 2011 jak piszecie.
Swoją drogą - był największym nieszczęściem tej rozgłośni w jej historii. Zniszczył tożsamość stacji, jej publiczny charakter i powagę na rzecz tabloidowych popłuczyn, z żenująco niską jakością prowadzenia programu, zwłaszcza poranków, usunięciem wielu wartościowych ludzi tylko dlatego, że byli inteligentniejsi od niego i mieli swój charakter, sprowadzając młodych wiernych...jątrzenie wśród ludzi, nastawianie ich wobec siebie, mobbing był n porządku dziennym. I co z tego, że słuchalność wysoka?! Czy to jest zadaniem publicznego radia? ścigać się na słupki z komercją? ...mam nadzieję, że nowy prezes oczywiści środowisko radiowców z pozostałych miernych, ale wiernych..
20 16
odpowiedź
User
lotos
Ad Bartek. Oczywiscie, mozna robic radio dla nikogo. to jak kosciol bez wiernych. tylko po co?
19 13
odpowiedź
User
Elm
Szkoda że tak późno ta zmiana w Radiu Szczecin , program jest fatalny , nie kojarzący się z rozgłośnią Radia Publicznego. Ale dziękujemy i liczymy na ciekawy program w przyszłości.
15 13
odpowiedź