SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kubaj prezesem Radia Szczecin. Rada Mediów Narodowych: konkursy w innych regionach w 2017 roku

Rada Mediów Narodowych powołała nowego prezesa Radia Szczecin. Został nim Artur Kubaj, wcześniej pracownik IPN. - Musieliśmy przeciąć konflikt między dotychczasowym prezesem a radą nadzorczą Radia Szczecin - tłumaczy Wirtualnemedia.pl decyzję Rady Mediów Narodowych jej przewodniczący Krzysztof Czabański.

Do 10 października br. prezesem zarządu Radia Szczecin był Adam Rudawski, jednak rada nadzorcza rozgłośni odwołała go ze stanowiska z dniem 11 października br. Spowodowało to konflikt pomiędzy radą a Rudawskim, który nie chciał tej decyzji uznać. Jego zdaniem, rada nadzorcza podjęła uchwałę nieprawnie, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami powinna była wskazać nowego prezesa, a tego nie zrobiła.

Jak mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, RMN podjęła decyzję o powołaniu nowego prezesa Radia Szczecin tak szybko, ponieważ chciała przeciąć opisany powyżej konflikt pomiędzy dotychczasowym prezesem a radą nadzorczą rozgłośni. Adam Rudawski był prezesem Radia Szczecin od czerwca 2011 roku. Z rozgłośnią związany był od 22 lat.

Nowy prezes Radia Szczecin Artur Kubaj od 2007 roku pracował w szczecińskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. W styczniu br. minister skarbu Dawid Jackiewicz powołał go do rady nadzorczej Polskiego Radia. Wcześniej Kubaj był także członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia Szczecin.

Radio Szczecin to pierwsza publiczna rozgłośnia regionalna, w której Rada Mediów Narodowych powołała nowego prezesa. Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wybrane zostaną nowe władze w pozostałych szesnastu rozgłośniach. Jak podkreśla, zapewne nie będzie to wcześniej niż w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W okresie od marca do sierpnia 2016 roku Radio Szczecin było liderem rynku radiowego w Szczecinie. Średni dobowy udział słuchania rozgłośni wyniósł 17,3 proc. (badanie Radio Track). Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET (13,9 proc.), trzecie  miejsce zajmuje RMF FM (13,3 proc.).

Dołącz do dyskusji: Artur Kubaj prezesem Radia Szczecin. Rada Mediów Narodowych: konkursy w innych regionach w 2017 roku

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skowronek
A fafluniący Adam Kasprzyk z PR Koszalin co robi teraz? Oprócz wywalenia wszystkich młodych z anteny. Podobno po wynikach ostatnich wyborów chciał nawet zapisać się na ochotnika do jednostki Żołnierzy Wyklętych, ale potem doczytał o co z nimi chodziło.
odpowiedź
User
Izabela
Pora na zmiany w Radiu Katowice. Ornowski wciąz toleruje POpłuczyny na antenie i w kluczowych działach rozgłośni. O tolerowaniu byłych TW (WP., AO., JG.) nie wspominając...
odpowiedź
User
Bartek
Redakcjo, trochę więcej rzetelności!!! Rudawski nie był związany z Radiem Szczecin 22 lata, jesli już t 17 lat, odszedł z radia w 2006, a wrócił na stanowisko prezesa 16.08.2011r, a nie w czerwcu 2011 jak piszecie.
Swoją drogą - był największym nieszczęściem tej rozgłośni w jej historii. Zniszczył tożsamość stacji, jej publiczny charakter i powagę na rzecz tabloidowych popłuczyn, z żenująco niską jakością prowadzenia programu, zwłaszcza poranków, usunięciem wielu wartościowych ludzi tylko dlatego, że byli inteligentniejsi od niego i mieli swój charakter, sprowadzając młodych wiernych...jątrzenie wśród ludzi, nastawianie ich wobec siebie, mobbing był n porządku dziennym. I co z tego, że słuchalność wysoka?! Czy to jest zadaniem publicznego radia? ścigać się na słupki z komercją? ...mam nadzieję, że nowy prezes oczywiści środowisko radiowców z pozostałych miernych, ale wiernych..
odpowiedź