SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Matyszczyk na czele „Gazety Wrocławskiej", Alicja Giedroyć-Skiba odchodzi po 4 miesiącach

Alicja Giedroyć-Skiba nie jest już redaktor naczelną „Gazety Wrocławskiej”. Odchodzi w cztery miesiące po powołaniu na to stanowisko - i w dwa tygodnie po tym, jak skrytykowała wizję rozwoju prasy drukowanej przedstawioną w Karpaczu przez członkinię zarządu Polska Press, Dorotę Kanię. Jej obowiązki z dniem 1 października przejmuje Artur Matyszczyk.

Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego "Gazety Wrocławskiej" został Artur Matyszczyk Fot PPGArticle

Wydawca podkreśla, że dotychczasowa redaktor naczelna rozstaje się z Polska Press za porozumieniem stron. Zapytana o powód, dla którego rozstaje się z firmą, Alicja Giedroyć-Skiba nie odpowiedziała. Naczelną „Gazety Wrocławskiej” była od czerwca br.

W połowie września opisaliśmy, że w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim na antenie Radia Wnet, krytycznie odniosła się do opinii Doroty Kani, wygłoszonej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, a dotyczącego rozwoju papierowej prasy. Kania była zdania, że wróci jeszcze moda na druk, ale Giedroyć-Skiba publicznie odniosła się do tego z dużym sceptycyzmem.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarka łagodziła i precyzowała swoją wypowiedź dla radia Wnet: - Powiedziałam tyle, ile chciałam. Mianowicie, że jestem sceptyczna, a mój sceptycyzm nie odnosi się wyłącznie do gazet przejętych przez Orlen, lecz do prasy papierowej w ogóle - stwierdziła.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Nową osobą na pełniącą obowiązki naczelnego jest Artur Matyszczyk, który od czerwca 2020 roku pracuje w Polska Press Grupie. Początkowo był reporterem i wydawcą „Gazety Lubuskiej", a od czerwca br. pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Lubuskiej". Przed rozpoczęciem pracy w PPG był przedsiębiorcą i prowadził własną agencję reklamową. Z „Gazetą Lubuską" był również związany w przeszłości, jako dziennikarz w latach 2004-2009.

Kim jest Giedroyć-Skiba

Alicja Giedroyć-Skiba została redaktor naczelną „Gazety Wrocławskiej” w czerwcu br., zastępując Arkadiusza Franasa. Była to już dziewiąta zmiana na stanowisku redaktora naczelnego w tytułach Polska Press po przejęciu firmy przez Orlen.

Jako publicystka specjalizuje się w problematyce społecznej, prawnej, naukowej i medycznej. Pracowała już w Polska Press i „Gazecie Wrocławskiej" w latach 2002-2007, jako dziennikarz działów Magazyn i Kraj. Od 2017 do 2018 roku była kierownikiem oddziału dolnośląskiego „Gazety Polskiej Codziennie". Komentowała też w działach społeczno-politycznym oraz magazynie tygodniowym „Wieczoru Wrocławia" (w latach 1990-2002). Współtworzyła i była redaktorem naczelnym portalu Wdolnymslasku.pl. Jest też korespondentem „Medical Tribune Polska" oraz redaktorem portalu medycznego podyplomie.pl, wydawcą, autorem tekstów i redaktorem gazety Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego „Borowska 213".

Z Dorotą Kanią łączy ją praca w „Gazecie Polskiej Codziennie”: Kania zarządzała działem krajowym tego tytułu przez ostatnie 10 lat, zanim w kwietniu br. powołano ją do zarządu Polska Press Grupy.

Polska Press wydaje 20 dzienników regionalnych W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”. Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

W drugim kwartale br. Polska Press zapewniło grupie PKN Orlen 98 mln zł przychodów i 5 mln zł straty netto. Państwowy koncern aktywa wydawnictwa wycenił na 200 mln zł netto.

Dołącz do dyskusji: Artur Matyszczyk na czele „Gazety Wrocławskiej", Alicja Giedroyć-Skiba odchodzi po 4 miesiącach

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
No jak śmiała mieć inne zdanie...
odpowiedź
User
PISPRESS
Dlaczego Artur?
odpowiedź
User
Trefl
Wydaje się ze jednak wyciągają wnioski. Ok. Zatrudnili ale potrafią przyznac ze trzeba ‚zmienić. Normalne
odpowiedź