SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Asbis: ponad 100 mln USD przychodów z marek własnych w 2012 r.

Regionalny dystrybutor IT - spółka Asbis liczy na to, że w 2012 r. jego przychody ze sprzedaży produktów pod markami własnymi przekroczą 100 mln USD, poinformowali przedstawiciele firmy. Asbis prognozuje, że osiągnie ogółem przychody w wysokości 1,55-1,65 mld USD w tym roku.

Asbis: ponad 100 mln USD przychodów z marek własnych w 2012 r.

"Udział marek własnych w przychodach ogółem wzrósł do 6,75% w II kw. wobec ok. 6% w I kw. 2012 r. Oczekujemy, że w całym roku przychody z marek własnych przekroczą 100 mln USD" - powiedział dyrektor finansowy Marios Christou dziennikarzom.

Strategia spółki zakłada zwiększanie udziału marek własnych w ogóle sprzedaży, ponieważ są dla niej bardziej rentowne. Marki własne Asbis to Canyon oraz Prestigio.

W maju Christou poinformował, że spółka pracuje nad rozpoczęciem produkcji smartfonów pod własną marką i że mogą one trafić na rynek w III kw.

"Kontynuujemy prace i w ciągu najbliższych tygodni będziemy mieli coś do zakomunikowania" - powiedział Christou. Zaznaczył, że smartfony Prestigio trafią na rynki, w tym polski, jeszcze w tym roku.

W I połowie 2012 roku spółka miała 2,55 mln USD skonsolidowanego zysku netto wobec 2,98 mln USD straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 744,94 mln USD wobec 652,50 mln USD.

  • Więcej informacji:
  • Asbis
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asbis: ponad 100 mln USD przychodów z marek własnych w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl