SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland zakończyło due diligence spółki hiszpańskiej w zeszłym tygodniu

Asseco Poland w zeszłym tygodniu zakończyło proces hiszpańskiej spółki informatycznej, poinformował prezes Adam Góral w poniedziałek. Dodał, że jeszcze przed wakacjami Asseco chce sfinalizować kilka akwizycji w Hiszpanii i mieć tam podmiot generujący 8-10 mln euro rocznego zysku.

Asseco Poland zakończyło due diligence spółki hiszpańskiej w zeszłym tygodniu

"Rozmowy dotyczące akwizycji najbardziej zaawansowane są właśnie w Hiszpanii" - powiedział Góral dziennikarzom. Dodał, że Asseco Poland chciałoby stworzyć tam grupę informatyczną odpowiadającą nieco profilem Asseco Business Solutions.

Spółka, której due diligence Asseco właśnie zakończyło, miała w 2009 r. 18,0 mln euro przychodu i 1,25 mln euro zysku netto. W 2010 r. zysk netto tej firmy ma wynieść 1,7-1,8 mln euro i na tej prognozie opiera się wycena spółki.

W prospekcie emisyjnym związanym z emisją akcji I, Asseco Poland poinformowało, że prowadzi intensywne rozmowy z 13 podmiotami, w tym 4 z Hiszpanii. Wiceprezes Marek Panek poinformował, że wśród nich znajduje się firma oferująca m.in. rozwiązania z zakresu cloud computing, która ma mocną pozycję również w Ameryce Łacińskiej.

Asseco oferuje 3.878.277 akcji z prawem poboru (równocześnie z ich emisją umorzy analogiczną liczbę akcji własnych posiadanych przez spółkę), a cenę emisyjną ustalono na 54,0 zł za sztukę. Wszystkie środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na akwizycje.

W Niemczech Asseco chce konsolidować rynek ERP, który jest mocno rozdrobniony. Na tym rynku działa m.in. Comarch, który przejął niemiecki SoftM. Ponadto spółka prowadzi zaawansowane negocjacje m.in. w Szwajcarii i Finlandii. Asseco Poland nadal prowadzi też prace związane z możliwym "dużym projektem", o którym Adam Góral informował już wcześniej. Polega on na znalezieniu partnera notowanego na Nasdaq i silną pozycją na rynku amerykańskim, którego oferta uzupełniała by się z Asseco. Na ten projekt Asseco chce przeznaczyć akcje własne, które zostaną w jego posiadaniu po przeprowadzeniu emisji serii I.

W wyniku fuzji z Prokom Software, Asseco Poland stało się właścicielem 11.611.450 akcji własnych (treasury shares). W grudniu 2008 r. spółka sprzedała 1,4 mln z tych walorów. Teraz planuje umorzyć liczbę akcji odpowiadającą udziałom nowej emisji objętych przez inwestorów w ramach oferty spółki.

Asseco Poland miało 373,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 321,58 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3050,25 mln zł wobec 2786,58 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland zakończyło due diligence spółki hiszpańskiej w zeszłym tygodniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl