SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland: zmienimy nazwę Formula Systems po jej przejęciu

Prace nad przejęciem notowanej na Nasdaq izraelskiej grupy informatycznej Formula Systems przebiegają bez opóźnień, a fundusz Emblaze (który sprzedaje swoje akcje) do 30 listopada ma potwierdzić transakcję, poinformował prezes Asseco Poland Adam Góral.

Asseco Poland: zmienimy nazwę Formula Systems po jej przejęciu

Nie wykluczył też, że po sfinalizowaniu transakcji Formula Systems może zmienić nazwę.

„Obecna struktura organizacyjna grupy Formula Systems ma swój sens (w skład grupy wchodzą jeszcze trzy notowane spółki zależne – przyp. ISB) i nie będziemy w nią w tej chwili ingerować. Możemy jednak zmienić nazwę Formula Systems, żeby Asseco zaistniało silniej w świadomości nowych rynków finansowych, na które weszło" – powiedział ISB Góral. Nie podał możliwej nazwy, ale warto przypomnieć, że na początku przyszłego roku Asseco Poland ma połączyć się ze swoją spółką zależną Asseco Systems.

Góral podkreślił, że kontakt z Emblaze jest dobry, a transakcja – niezagrożona.

„Już współpracujemy z kolegami z Formula. Synergie produktowe będą ogromne, choć ich realizacja nie będzie szybka. Zarówno nasze, jak i ich zespoły muszą przede wszystkim kontynuować bieżące zadania" – dodał Góral. Zaznaczył, że dla grupy istotna jest również dywersyfikacja będąca efektem  transakcji.

„Udział rynku polskiego w przychodach grupy spadnie z około połowy do jednej trzeciej" – powiedział prezes Asseco Poland. Dodał, że grupa nie rezygnuje z kolejnych akwizycji, przy czym swój własny program przejęć ma również Formula Systems.

„Prowadzimy prace związane z kilkunastu firmami. To jednak długie procesy i zawsze trudno do końca stwierdzić, czy któryś z nich zakończy się powodzeniem" – zaznaczył Góral. Wcześniej Asseco Poland informowało, że rozmawia z firmami m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii i Skandynawii. Złożyło też ofertę w prywatyzacji polskiej spółki COIG.

Obecnie Asseco Poland nie planuje sprzedaży żadnych własnych aktywów.

„Nie wykluczamy tego w przyszłości, jeśli zbudujemy wartość jakiegoś aktywa ale nie będziemy widzieć dla niego perspektyw rozwoju w naszej grupie. W tej chwili jednak nie ma takiego przypadku a do żadnego obszaru działalności nie dopłacamy" – powiedział Góral. Dodał, że grupa nie pracuje też obecnie nad upublicznieniem kolejnej spółki z grupy.

„W przyszłości możemy upublicznić spółkę, która osiągnie dostateczny wysoki wynik na poziomie zysku netto, obecnie nie jest to jednak dla nas priorytet" – zaznaczył Góral. Obecnie w skład grupy, obok Asseco Poland, wchodzą trzy notowane na GPW spółki: Asseco Central Europe (dawniej Slovakia), Asseco South Eastern Europe oraz Asseco Business Solutions.

W I poł. 2010 roku Asseco Poland miało 205,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 176,45 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1452,36 mln zł wobec 1417,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland: zmienimy nazwę Formula Systems po jej przejęciu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl