SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aster przystąpi do pilotażu projektu telewizji mobilnej

Dostawca telewizji kablowej Aster przystąpi do programu pilotażowego telewizji mobilnej, poinformował fundusz Magna Polonia, główny udziałowiec spółki Info-TV-FM, która prowadzi pilotaż.

Aster przystąpi do pilotażu projektu telewizji mobilnej

"Strony listu intencyjnego oświadczają o przystąpieniu do realizacji programu pilotażowego, którego wynikiem ma być dokładne określenie potencjału rynkowego związanego z usługami telewizji mobilnej w Polsce. Jednocześnie Aster w podpisanym liście intencyjnym informuje, iż rozważa możliwość rozpoczęcia negocjacji dotyczących możliwości podpisania umowy na korzystanie z oferty hurtowej Info-TV-FM" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Info-TV-FM informowało, że w pilotażu biorą udział m.in. operatorzy platform satelitarnych i nadawcy telewizyjni Cyfrowy Polsat i Canal+ Cyfrowy, operator telefonii komórkowej CenterNet oraz operatorzy kablowi m.in. Vectra i Inea.

W programie udział miał wziąć również UPC, który jednak zrezygnował z tego zamiaru. Magna Polonia informowała, że UPC jako powód odstąpienia od współpracy podało: "podanie przez Fundusz do publicznej wiadomości informacji o podpisaniu i zakresie przedmiotowym listu intencyjnego, bez zgody UPC Polska".

Info-TV-FM wygrało konkurs na operatora telewizji mobilnej zorganizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), pokonując firmę, której udziałowcami byli czterej infrastrukturalni operatorzy telefonii mobilnej. Zgodnie z koncesją, nie może jednak prowadzić sprzedaży detalicznej tej usługi.

Pod koniec września przedstawiciele Info-TV-FM deklarowali, że liczą na pierwsze umowy dotyczące telewizji mobilnej już w rym roku, choć pierwsze przychody z tego tytułu mają pojawić się w 2010 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aster przystąpi do pilotażu projektu telewizji mobilnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl