SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Astro zdradziła przyczyny opóźnienia startu kanału News24

W komunikacie giełdowym zarząd spółki Astro zdradził przyczyny opóźnienia debiutu kanału informacyjnego News24. Stacja miała wystartować we wrześniu, ale nie stało się tak do tej pory z powodu przedłużających się formalności w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jan Dworak, fot. AKPAArticle

Astro informuje w komunikacie, że pierwotnie stacja miała wystartować 1 września br. - Zarząd Emitenta, przygotowując wszelkie niezbędne do tego formalności, jeszcze w czerwcu br. dokonał m.in. zmian w treści umowy spółki News12 Sp. z o.o., w ramach której ma zostać uruchomiony kanał News24. Zmiany umowy obejmowały takie kluczowe kwestie jak: nazwa spółki (nowa nazwa to News24), wysokość kapitału zakładowego (podwyższenie o 1 milion złotych) oraz zakres jej działalności. Następnie dokonane zmiany zostały zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego w celu uwidocznienia ich w Rejestrze Przedsiębiorców - informuje Astro.

- Niestety do dnia dzisiejszego wspomniane zmiany nie zostały przez Sąd zarejestrowane, co w praktyce oznacza, że nowe zapisy umowy spółki nie weszły jeszcze w życie. To z kolei prowadzi do sytuacji, w której spółka News24 nie może rozpocząć prowadzenia planowanej działalności, tj. nie ma formalnie możliwości uruchomienia nowego kanału. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Emitent nie ma wpływu na czas, w jakim wnioskowane zmiany zostaną uwidocznione w Rejestrze Przedsiębiorców. Zarząd jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zarejestrowaniu wymaganych zmian nastąpiło uruchomienie przygotowywanego kanału informacyjnego - dodała spółka.

News24 ma wystartować w ciągu miesiąca

Na początku września informowaliśmy, że kanał News24 rozpocznie nadawanie w ciągu 6 tygodni. Do debiutu dojdzie więc w pierwszej połowie października. Obecnie finalizowane są rozmowy z platformą cyfrową Canal+, sieciami kablowymi i samorządami. Dziennikarze stacji już od kilu miesięcy gromadzą materiały archiwalne. Gotowa jest też oprawa graficzna kanału.

Szefem News24 jest były prezes Telewizji Polskiej i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. Zaplecze technologiczne i licencyjne dla News24 dostarcza spółka Astro, producent teleturnieju „Familiada”, a w przeszłości jeden z właścicieli informacyjno-rozrywkowej telewizji Superstacja, którą 1 września Polsat przekształcił w Wydarzenia 24. To właśnie z pierwszej siedziby Superstacji przy ulicy Inżynierskiej w Warszawie ma być emitowany kanał News 24.

Zobacz także: Wydarzenia24 z taką samą widownią jak Superstacja w 2015 roku. Gawryluk zadowolona z wyników

Firma Astro objęła 99,5 proc. udziałów spółki News12, która będzie nadawała kanał informacyjny News24. Zapłaciła za nie 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jednym ze źródeł przychodów stacji mają być umowy z samorządami: marszałkami województw, prezydentami i burmistrzami miast czy wójtami. Twórcy stacji wychodzą z założenia, że obecne na rynku kanały informacyjne są skupione na ogólnopolskiej polityce. Pomijają politykę samorządową, która ma duży wpływ na życie zwykłych Polaków.

Zobacz także: Jesienią aż 10 stacji informacyjnych w Polsce. „Rynek nie jest w stanie tego utrzymać”

Dołącz do dyskusji: Firma Astro zdradziła przyczyny opóźnienia startu kanału News24

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ronny
Ale dla kogo ta tv z dziennikarzami, których nikt nie chciał zatrudnic?
odpowiedź
User
Rego
Z motyką na słońce. Generalnie kanał, którego nikt nie będzie oglądał, będzie tłumaczył ludziom rzeczy, o których nie chcą kompletnie słuchać - jak samorząd. W tym meandry lokalnej polityki Pcinia Dolnego żeby można było się dowiedzieć dlaczego tam a nie gdzie indziej zdecydowano o budowie chodnika :) Ten kto wymyślił tą koncepcję, to naprawdę nie ma pojęcia co robi. Mało kogo interesuje samorząd, a jak nawet uda się im zrobić coś sensownego to bardzo szybko okaże się, że samorząd to nie bieganie z mikrofonem po Sejmie za posłami. Tu ktoś nie odbierze telefonu, tam nie spotka się na nagraniu i co taka ekipa zrobi ? Wejście live, którego nikt nie będzie oglądał?
odpowiedź
User
dlg
Ale dla kogo ta tv z dziennikarzami, których nikt nie chciał zatrudnic?


Dla pewnej partii, obecnie opozycyjnej, która ma duże związki z władzami samorządowymi w największych miastach i kilku województwach. Partia niby może liczyć na jedną z prywatnych telewizji, która w teorii popiera tę partię, ale bardzie raczej zwalcza opcję przeciwną, obecnie rządzącą. Partia Opozycyjna chce więc choć trochę się usamodzielnić i mieć swoje media. Za pieniądze zaprzyjaźnionych samorządowców.
odpowiedź