SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa chce przejmować konkurentów

Notowana na GPW ATM Grupa może być zainteresowana przejęciem innego producenta programów telewizyjnych, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Macieja Grzywaczewskiego. ATM Grupa prowadziła już zaawansowane rozmowy na temat takiego przejęcie, ale się z nich wycofała.

ATM Grupa chce przejmować konkurentów

„Możemy być zainteresowani konsolidacją w dziedzinie naszego core businessu, czyli produkcji telewizyjnej" - powiedział Grzywaczewski. Zaznaczył, że w spółka prowadziła nawet zaawansowane rozmowy na temat takiej akwizycji, ale ostatecznie nie doszła ona do skutku.

„W tym przypadku rozmawialiśmy z firmą, która miała silnego lidera. Niestety, on sam chciał, po sprzedaży firmy, wycofać się, a to obniżyłoby dla nas wartość tej inwestycji" - dodał Grzywaczewski. Wiceprezes ATM Grupa dodał, że spółki nie interesują przejęcia mniejszych firm z branży. Innym warunkiem jest to, żeby przejmowana spółka nie była uzależniona od pojedynczego klienta, lub kanału sprzedaży.

ATM Grupa może też w najbliższym czasie utworzyć nowe firmy celowe. Jedna z nich może zająć się nadawaniem nowego kanału telewizyjnego (firma ma licencje na dwa kanały satelitarne i złożyła wniosek o miejsce dla jednego z nich na tzw. pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej), inna – koprodukcją filmów z partnerami zagranicznymi.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku spółka miała 2,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,27 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 113,34 mln zł wobec 101,39 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa chce przejmować konkurentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl