SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa chce wypłacić 12,64 mln zł dywidendy

Zarząd ATM Grupy rekomenduje walnemu zgromadzeniu, żeby firma wypłaciła w br. 12,64 mln zł dywidendy, po 15 groszy na akcję.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy / fot. Jacek PorembaArticle

W czwartek po południu za akcję ATM Grupy na warszawskiej giełdzie płacono 4,09 zł. Przy takim kursie stopa planowanej dywidendy wynosi 3,7 proc.

Głównymi akcjonariuszami ATM Grupy są Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski, mają akcje stanowiące 40,01 proc. jej kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Do Zygmunta Solorza należy 17,42 proc. kapitału, do OFE Nationale-Nederlanden - 9,67 proc., a do TFI PKO - 7,26 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

ATM Grupa dzieli się zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od debiutu giełdowego w 2004 roku. W ub.r. wypłaciła im 6,74 mln zł (po 8 groszy na akcję), a w latach 2016-2019 dywidenda wynosiła 18-19 mln zł rocznie.

Raport finansowy za cały ub.r. firma opublikuje 30 kwietnia. W trzecim kwartale ub.r. jej przychody zmalały rok do roku o 36,4 proc. do 46,12 mln zł, a zysk netto z 11,61 do 5,23 mln zł.

ATM Grupa i jej spółki zależne ostatecznie nie uzyskały 7,93 mln zł częściowo bezzwrotnych pożyczek od PFR w ramach tarczy finansowej, ponieważ zmieniono kryteria.

W drugiej połowie lutego br. straciła koncesję na emisję ATM Rozrywki w naziemnej telewizji cyfrowej, kanał zakończył nadawanie. Z początkiem maja w naziemnej telewizji w jego miejsce pojawi się Antena HD należąca do firmy Michała Winnickiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa chce wypłacić 12,64 mln zł dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl