SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa jednak bez kredytu z PFR. Zwróciła środki, bo zmieniły się kryteria

Firma producencka ATM Grupa ostatecznie nie otrzymała kredytu z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach pierwszej tarczy finansowej. Pierwotnie wraz ze spółkami zależnymi uzyskała 7,93 mln zł, ale kryteria programu zmieniono tak, że wypadła z sektora małych i średnich firm.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy, fot. Jacek Poremba / materiały prasoweAndrzej Muszyński, prezes ATM Grupy, fot. Jacek Poremba / materiały prasowe

W komunikacie giełdowym ATM Grupa opisała, że ze swoimi spółkami zależnymi złożyła wnioski o kredyty z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy finansowej dla małych i średnich firm.

W efekcie 5 maja na rachunki bankowe spółek z ATM Grupy wpłynęło 7,93 mln zł z przyznanych kredytów. Jednak w międzyczasie, już po złożeniu wniosków, a przed otrzymaniem środków, zmieniono definicję małych i średnich firm zastosowaną w programie na tzw. unijną.

- Spółka oraz jej spółki takiego już kryterium nie spełniają w związku z czym środki musiały zostać zwrócone, co też i nastąpiło - podała ATM Grupa. Zaznaczyła, że z tego powodu o kredytach z PFR nie informowała w bieżących komunikatach giełdowych.

ATM Grupa zwróciła się też do PFR, żeby wykreślono ją i jej spółki zależne z bazy beneficjentów pierwszej tarczy finansowej, ale to nie nastąpiło i, jak opisała firma, „nadal nieprawidłowo figurują w bazie System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej jako beneficjenci programu”.

Firma zaznaczyła, że spółki z jej grupy kapitałowej z innych programów pomocowych związanych z pandemią uzyskały łącznie 464 tys. zł.

W trzecim kwartale br. przychody ATM Grupy zmalały rok do roku o 36,4 proc. do 46,12 mln zł, a zysk netto z 11,61 do 5,23 mln zł. W strukturze wpływów wzrósł udział produkcji telewizyjnej i filmowej, a zmalał - ATM Rozrywki oraz wynajmu sprzętu i usług produkcyjnych.

W połowie listopada ATM Grupa skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, w której zarzuca przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bezczynność w sprawie jej wniosku o przedłużenie koncesji dla ATM Rozrywki. Chce, żeby KRRiT rozpatrzyła wniosek i wstrzymała konkurs na miejsce na multipleksie naziemnym zajmowane obecnie przez stację.

KRRiT twierdzi natomiast, że wniosek o przedłużenie koncesji ATM Rozrywki nie został jej skutecznie dostarczony przez nadawcę w wyznaczonym terminie.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa jednak bez kredytu z PFR. Zwróciła środki, bo zmieniły się kryteria

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl