SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa: po kontroli skarbówki ryzyko dopłaty 7,55 mln zł podatku za 2014 rok

Firma produkcyjna ATM Grupa poinformowała, że w efekcie kontroli celno-skarbowej jej sprawozdania podatkowego za 2014 roku stwierdzono, że powinna wykazać dużo wyższą podstawę opodatkowania. W takim razie musiałaby dopłacić 5,68 mln zł podatku plus 1,87 mln zł odsetek. Zarząd ATM Grupy zastanawia, czy kwestionować decyzję urzędu czy złożyć odpowiednią korektę deklaracji podatkowej.

fot. Shutterstock.comArticle

W komunikacie giełdowym ATM Grupa poinformowała, że w środę dostała efekty kontroli przez Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy jej dokumentów finansowych z 2013 i 2014 roku pod kątem przestrzegania przepisów podatkowych.

W przypadku danych z 2013 roku skarbówka nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Natomiast w przypadku 2014 roku zgłosiła zastrzeżenia związane z połączeniem ATM Grupy ze spółką zależną ATM Profilm. O fuzji informowano w listopadzie 2014 roku, nastąpiła poprzez przeniesienie całego majątku spółki ATM Profilm (działającej jako spółka z o.o.) na ATM Grupę.

Skarbówka: ATM Grupa zaniżyła przychody o 30 mln zł

- W ocenie kontrolujących połączenie zostało przeprowadzone bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT - opisała ATM Grupa.

W konsekwencji Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy ocenił, że w deklaracji podatkowej firma zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

ATM Grupa zaznaczyła, że takie orzeczenie „oznaczałoby konieczność dopłaty podatku w kwocie 5,68 mln zł powiększonej o odsetki podatkowe, które na dzień 8 maja 2019 r. wynoszą 1,87 mln zł”.

Firma dodała, że jej zarząd „analizuje sytuację rozważając złożenie korekty deklaracji podatkowej CIT za 2014 r. z uwzględnieniem ustaleń kontroli celno-skarbowej lub ich zakwestionowanie”. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji.

W ub.r. ATM Grupa zanotowała 224,37 mln zł przychodów ze sprzedaży i dotacji (0,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 27,58 mln zł zysku netto. Znacząco wzrosły jej wpływy w segmencie produkcji i nadawania telewizyjnego, a zmalały z działalności deweloperskiej oraz wynajmu sprzętu i hal.

W drugiej połowie kwietnia zarząd firmy zarekomendował, żeby z zeszłorocznego zysku wypłaciła w czerwcu 18,55 mln zł dywidendy, po 22 groszy na akcję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa: po kontroli skarbówki ryzyko dopłaty 7,55 mln zł podatku za 2014 rok

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
auć!
Dziwne, za PO nic nie wykryli....
odpowiedź
User
pinokio
Konstytucja dla biznesu.
odpowiedź
User
kotek(pali)
Byli tacy, co nie wpisali do deklaracji podatkowej prywatnego samolotu, a US pogroził im tylko paluszkiem. W bucie.
odpowiedź