SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa urosła na Viaplay i domach w Szwecji. 80 mln zł od Polsatu, zysk większy niż przed covidem

W ub.r. ATM Grupa zwiększyła przychody o 24 proc., m.in. dzięki rozbudowie studia Viaplay i sprzedaży domów wybudowanych w Szwecji. W obszarze produkcji telewizyjnych i filmowych zanotowała niewielkie spadki. Planuje rekordowo wysoką dywidendę - po 24 grosze na akcję.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy, fot. Jacek Poremba / materiały prasoweArticle

W swoim największym obszarze działalności, czyli produkcji seriali, programów i filmów, ATM Grupa zanotowała w ub.r. spadek przychodów ze 149,1 do 142,9 mln zł, zysku EBITDA z 24,9 do 20,8 mln zł i zysku netto z 14,6 do 13,9 mln zł.

W ub.r. w 42 kanałach telewizyjnych emitowano 56 tytułów wyprodukowanych przez firmę. Jej największym kontrahentem pozostaje Telewizja Polsat, która zapewniła w ub.r. 26,8 proc. łącznych wpływów, czyli 80,4 mln zł. Żaden inny klient nie przekroczył 10 proc.

- Kontynuujemy wszystkie seriale fabularne dla telewizji rozsiewczych, jesteśmy głównym partnerem technologicznym i ważnym producentem treści programowych dla Viaplay, bieżący rok przyniesie kolejną premierę naszego serialu w Netflikie - będzie to produkcja „Absolutni debiutanci”, oparta na naszym oryginalnym pomyśle. Na ekrany kin wszedł właśnie film „Skołowani”, wyprodukowany samodzielnie przez ATM Grupę - wyliczył w sprawozdaniu Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.

- Wkrótce, mam nadzieję, będziemy mogli zaanonsować nowe zamówienia serialowe i współpracę z nowymi platformami VOD - zaznaczył.

Wzrosty na Viaplay i Eurowizji

Segment zarządzania aktywami trwałymi, obejmujący obsługę transmisji i wynajem sprzętu, zwiększył wpływy z 71,5 do 99,2 mln zł i zysk netto z 11,3 do 17,3 mln zł. Spółka oprócz realizacji transmisji sportowych (m.in. z piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy) rozbudowała warszawskie studio platformy Viaplay oraz odpowiadała za transmisję finału Eurowizji Junior.

- Głównym kierunkiem rozwoju firmy pozostanie produkcja audiowizualna i najbardziej zależy nam na rozwoju w tym obszarze. Obejmuje to zarazem rozwój infrastruktury produkcyjnej i technologicznej. Toteż wspierać będziemy rozwój spółek Black Photon i ATM Virtual - podkreślił prezes ATM Grupy.

Natomiast w pionie deweloperskim przychody firmy poszybowały z 20 do 78,3 mln zł, a zysk netto - z 1,2 do 9,6 mln zł. Złożyły się na to dalszy etap sprzedaży w kilku inwestycjach we Wrocławiu i okolicach oraz sprzedaż 19 domów szeregowych zbudowanych w Szwecji.

- W minionym roku sporą kontrybucję do wyniku Grupy wniosły młode spółki ATM Living i Lumina. O ile inwestycje budowlane w Szwecji mają kilkuletni okres rozliczeniowy i ich wpływ na wynik ma charakter nieregularny, to organizacja parków iluminacji będzie co roku kontynuowana, a nawet rozwijana, w związku z czym spodziewamy się istotnego wkładu Luminy w wyniki Grupy w roku bieżącym i latach kolejnych - zapowiedział Andrzej Muszyński.

19 mln zł zysku więcej

Przychody krajowe ATM Grupy zwiększyły się z 206,56 do 229,78 mln zł, a te z zagranicy poszły w górę z 17,31 do 70,12 mln zł.

Firma zwiększyła zysk operacyjny z 26,8 do 46,2 mln zł, a na czysto zarobiła 44,6 mln zł (rok wcześniej było to 25,3 mln zł). To jej rekordowe wyniki, przebijające te z 2019 roku, kiedy osiągnęła 249 mln zł wpływów i 30,7 mln zł zysku netto.

Spółka planuje też rekordową dywidendę: 20,23 mln zł, czyli 24 grosze na akcję, z czego jedna trzecią wypłacono już zaliczkowo w grudniu ub.r.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa urosła na Viaplay i domach w Szwecji. 80 mln zł od Polsatu, zysk większy niż przed covidem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Skołowani nie za bardzo są sukcesem frekwencyjnym w kinach. Tylko 60 tys. widzów po 2 weekendach. Zatem tu straty.
odpowiedź