SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ATM Grupa z 116,8 mln zł wpływów i 15,5 mln zł zysku w I półroczu 2019 r.

W pierwszym półroczu ATM Grupa zanotowała 116,82 mln zł przychodów ze sprzedaży (12,78 proc. więcej niż rok wcześniej) i 15,52 mln zł zysku netto (do góry o 40,82 proc.). - Nasze produkcje odnotowały w pierwszym półroczu doskonałe wyniki oglądalności, mimo szerokiej oferty programowej nadawców i bardzo silnej konkurencji - komentuje Andrzej Muszyński, prezes firmy ATM Grupa.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy Article

Przychody ATM Grupy z produkcji telewizyjnej i kinowej wzrosły w skali roku o 6,34 mln do 76,07 mln zł (stanowią one 65,12 proc. przychodów ogółem spółki). Wynik netto tego segmentu wzrósł z kolei z 3,44 do 5,04 mln zł.

Firma w sprawozdaniu finansowym podała, że w pierwszej połowie br. tak jak w analogicznym okresie rok wcześniej produkowała głównie telenowele, inne seriale i programy telewizyjne. Na koniec pierwszego półrocza br. w 37 kanałach emitowanych było 50 jej produkcji.

- Nasze produkcje odnotowały w pierwszym półroczu doskonałe wyniki oglądalności, mimo szerokiej oferty programowej nadawców i bardzo silnej konkurencji - komentuje Andrzej Muszyński, prezes firmy ATM Grupa. - Większość kontynuowanych produkcji ma mocno ugruntowaną pozycję na rynku i stałą widownię, co przekłada się na wysoki udział w widowni stacji telewizyjnych i niejednokrotnie pozycję lidera w paśmie, w którym emitowane są seriale - dodaje.

W pierwszym półroczu br. spółka kontynuowała prace m.in. nad takimi serialami jak „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość”, „Policjantki i policjanci”, „Sprawiedliwi. Wydział Kryminalny”, „Ojciec Mateusz”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Echo Serca” oraz „Lombard. Życie pod zastaw”.

- Dobre wyniki oglądalności są czynnikiem decydującym o zamówieniu przez nadawców kolejnych serii. W pierwszym kwartale podpisaliśmy umowy na realizację kolejnych serii naszych produkcji, w tym seriali „Wataha” (HBO), „Świat według Kiepskich”, „Więzienie”, „Gabinet nr 5”, „Lombard. Życie pod zastaw” oraz „Dziewczyny ze Lwowa” i „Echo serca” - informuje Andrzej Muszyński. - Nasz potencjał coraz wyraźniej dostrzegają także globalni gracze, tacy jak Netflix, czego przejawem jest zlecenie na realizację serialu „W głębi lasu”. Cieszy nas bardzo także kolejny międzynarodowy sukces - serial dokumentalny „Złoto Bałtyku”, realizowany dla kanału History z portfolio A+E Network, trafił do międzynarodowej dystrybucji w 25 krajach - dodaje.

Jak informuje ATM Grupa, na wzrost zysku netto spółki poza bieżącą działalnością, miał m.in. debiutgiełdowy spółki BoomBit, produkującej gry i aplikacje mobilne.

W segmencie zarządzania aktywami trwałymi (czyli głównie wynajmu hal i wozów produkcyjnych) ATM Grupa zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 2,87 do 33,39 mln zł oraz zysku netto z 4,56 do 5,54 mln zł.

Pion nadawania ATM Grupy (obejmujący kanał ATM Rozrywka i lokalny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej) przy spadku wpływów o 442 tys. do 11,06 mln zł zanotował wzrost zysku netto z 762 tys. do 2,75 mln zł.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszym półroczu br. ATM Rozrywka miała 0,66 proc. udziału, wobec 0,68 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

W pionie deweloperskim wpływy wzrosły z 3,59 do 8,48 mln zł. Z kolei strata netto zwiększyła się z 230 tys. do 743 tys. zł.

W segmencie gier komputerowych zysk netto firmy wzrósł z 2,71 mln do 5,09 mln zł.

Przychody ATM Grupy z pozostałej działalności spadły z 819 tys. do 701 tys. zł, a wynik netto obniżył się z 221 tys. zł zysku do 42 tys. zł straty.

Głównymi akcjonariuszami ATM Grupy są szef jej rady nadzorczej Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska - mają walory stanowiące 40,83 proc. kapitału i dające 53,51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. 17,42 proc. kapitału firmy należy do Zygmunta Solorza, a 12,74 proc. do funduszu Rockbridge.

Łączne wpływy firmy wzrosły w skali roku z 103,29 do 116,55 mln zł. Zwiększyły się też koszty sprzedanych towarów i materiałów (z 85,95 do 96,01 mln zł) oraz koszty ogólnego zarządu (z 7,73 do 8 mln zł). Pozostałe przychody operacyjne wzrosły z 2,39 mln zł do 4,92 mln zł, a pozostałe koszty wzrosły z 1,27 mln zł do 1,81 mln zł. Przełożyło się to na wzrost zysku operacyjnego z 11,02 do 15,52 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa z 116,8 mln zł wpływów i 15,5 mln zł zysku w I półroczu 2019 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl