SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa wypłaci 6,74 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

Walne zgromadzenie akcjonariuszy ATM Grupy zdecydowało, że firma z zeszłorocznego zysku 17 sierpnia br. wypłaci 6,74 mln zł dywidendy, po 8 groszy na akcję. Na kolejną kadencję w niezmienionym składzie powołano zarząd spółki, a członkiem rady nadzorczej została Katarzyna Beuch.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

Dzień ustalenia praw do dywidendy od ATM Grupy został wyznaczony na 10 sierpnia. Dywidendą zostaną objęte wszystkie akcje spółki serii A i B.

W zeszły piątek na koniec sesji za akcję ATM Grupy płacono 4,50 zł, przy takim kursie stopa dywidendy wynosi 1,8 proc.

Decyzja akcjonariuszy ws. dywidendy jest inna od rekomendacji zarządu ATM Grupy z drugiej połowy kwietnia, kiedy trwał paraliż branży produkcji telewizyjnej i filmowej z powodu epidemii koronawirusa. Zarząd rekomendował wtedy, żeby firma cały zeszłoroczny zysk netto przeznaczyła na kapitał zapasowy.

W ub.r. ATM Grupa, produkująca głównie seriale i programy telewizyjne, w ujęciu skonsolidowanym osiągnęła wzrost przychodów o 11,3 proc. do 249,04 mln zł oraz zysku netto z 27,58 do 30,75 mln zł. Natomiast w ujęciu jednostkowym miała 161,88 mln zł wpływów i 21,94 mln zł zysku netto.

ATM Grupa wypłaca dywidendę nieprzerwanie od swojego debiutu giełdowego w 2004 roku. Najniższą przekazała inwestorom w 2013 roku (1,69 mln zł, po 2 grosze na akcję), a najwyższą w ub.r. - 19,39 mln zł, po 23 groszy na akcję.

Największymi akcjonariuszami firmy są Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski (mają 40,01 proc. jej kapitału), Zygmunt Solorz-Żak (17,42 proc.) i TFI Rockbridge (11,54 proc.). Kurzewscy na początku maja sprzedali 0,82 proc. akcji spółki za 2,48 mln zł, uzasadniając, że potrzebując środków na dofinansowanie ich firmy hotelarskiej, która mocno ucierpiała wskutek epidemii.

Katarzyna Beuch w radzie nadzorczej ATM Grupy, bez zmian w zarządzie

W poniedziałek walne zgromadzenie ATM Grupy do rady nadzorczej powołało Katarzynę Beuch. Przewodniczącym rady nadzorczej spółki jest Tomasz Kurzewski, wiceprzewodniczącym - Marcin Michalak, a pozostali członkowie Barbara Pietkiewicz, Piotr Stępniak i Artur Hoffman.

Katarzyna Beuch jest niezależnym członkiem rady nadzorczej i przewodniczącą komitetu audytu w firmie windykacyjnej Kruk. W połowie maja br. objęła funkcję dyrektora finansowego w Benefit Systems, Wcześniej pracowała na stanowiskach dyrektorskich m.in. w KGHM, Santander Consumer Banku i Getin Holding.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy ATM Grupy w niezmienionym składzie powołało na kolejną kadencję zarząd spółki. Prezesem jest Andrzej Muszyński (pełni tę funkcję od połowy 2011 roku), a pozostali członkowie to Paweł Tobiasz, Grażyna Gołębiowska (oboje od marca 2003 roku) i Przemysław Kmiotek (od wiosny 2014 roku).

W pierwszym kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek przychodów o 8 proc. do 50,69 mln zł oraz zysku netto z 7,58 do 4,74 mln zł. Mocno zmalały jej wpływy i zysk z wynajmu sprzętu i hal predykcyjnych oraz kanału ATM Rozrywka, natomiast zysk EBITDA pionu produkcji zwiększył się z 5,25 do 8,99 mln zł.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa wypłaci 6,74 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl