SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Auchan wraca po pandemii do "godzin ciszy"

Od 8 września sieć Auchan przywraca po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 "Godziny ciszy". We wszystkich sklepach sieci osoby ze spektrum autyzmu lub nadwrażliwością sensoryczną ponownie będą miały możliwość zrobienia zakupów w przyjaznych dla siebie warunkach.

fot. materiały prasowe Article

W wyniku szerokich konsultacji z organizacjami społecznymi, klientami oraz pracownikami sklepów od 8 września br. sieć Auchan przywraca "Godziny ciszy".  We wtorki w godzinach 15:00-17:00 na terenie wszystkich sklepów sieci  zostaną przyciemnione światła, wyłączone telewizory, muzyka i komunikaty z głośników.

Dodatkowo do dyspozycji kupujących oddana będzie specjalna, uprzywilejowana kasa. Wszystko po to, aby klientom zapewnić możliwość zrobienia zakupów w przyjaznym środowisku.

"Godziny ciszy" w Auchan od ubiegłego roku

- Godziny ciszy to dla nas bardzo ważna inicjatywa, którą podjęliśmy jako pierwsza sieć w Polsce już w 2019 roku. Jej wznowienie poprzedziliśmy konsultacjami z naszymi klientami, organizacjami wspierającymi osoby ze spektrum autyzmu oraz pracownikami. Ich wyniki jednoznacznie pokazały,że udogodnienia dla osób wrażliwych na światło i dźwięk są potrzebne. Przygotowaną przez nas ankietę wypełniło niemal 1,5 tysiąca klientów, aż 92,8% z nich stwierdziło, że Godziny Ciszy są potrzebne. O opinię zapytaliśmy również 42 fundacje i organizacje społeczne z których 97,7% stwierdziło, że Godziny ciszy są konieczne. Bardzo cieszy nas postawa naszych pracowników – 82,9% z nich poparło naszą inicjatywę – mówi Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR  Auchan Retail Polska.

Auchan wprowadził "Godziny ciszy" w połowie czerwca 2019 roku. Początkowo była to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem “Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Dołącz do dyskusji: Auchan wraca po pandemii do "godzin ciszy"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej
Wspaniała inicjatywa!
6 4
odpowiedź