SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DPD Polska partnerem usług kurierskich w Auchan. Sklepy sieci czynne we wszystkie niedziele

Auchan Retail Polska, firma kurierska DPD Polska i operator technologiczny Pointpack rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi nadawania i odbierania przesyłek w sklepach Auchan.

fot. materiały prasoweArticle

Jak informowaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl, sieć Auchan pod koniec września wprowadziła dla klientów usługi kurierskie i pocztowe, dzięki czemu będzie mogła otwierać sklepy w niedziele objęte zakazem handlu. To jeden ostatnich z wielkich detalistów, który zdecydował się na wykorzystanie tzw. wyjątku pocztowego do prowadzenia handlu w niedziele objęte ustawowym zakazem.

Jesienią Auchan Polska zawarła umowę o współpracy z firmą kurierską GLS Poland. Na jej mocy od 1 października zaczęły działać punkty odbioru przesyłek GLS.

Paczki DPD Polska do odbioru i nadania w Auchan

Działania operacyjne i wdrożeniowe usługi kurierskiej DPD Polska w sklepach sieci Auchan koordynuje spółka Pointpack, partner technologiczny, odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi i firmami kurierskimi.

- Wprowadzenie świadczeń kurierskich i pocztowych to uzupełnienie zestawu usług, jakie oferujemy klientom. Dokładamy wszelkich starań, aby zawsze odpowiadały one aktualnym potrzebom kupujących. Z badań przeprowadzonych przez Auchan na polskim rynku w maju tego roku wynika, że dla klientów sieci ważne są względy pragmatyczne takie, jak szeroka oferta produktów i usług dostępnych pod jednym dachem (87%) oraz niewielka odległość sklepu od domu (85%). Jesteśmy przekonani, że dzięki podjętej obecnie współpracy z firmą DPD – drugim w naszym portfolio dostawcą usług kurierskich – będziemy mogli jeszcze lepiej realizować oczekiwania klientów w tym zakresie - mówi Małgorzata Piekarska, dyrektor marki/klienta/data/digital/S w Auchan.

Auchan ma w Polsce 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (kompaktowe).

Detaliści otwierają się w niedziele

Z tzw. wyjątku pocztowego do prowadzenia handlu w każdą niedzielę korzystają sklepy Żabka (od początku obowiązywania zakazu), Dino Polska (od lipca br.), Lewiatan, niektóre placówki Kaufland, należące do Grupy Muszkieterów Bricomarché i Intermarché, ABC, Delikatesy Centrum, Stokrotka Express,  Lidl,Carrefour. Od połowy lipca w niedziele niehandlowe jest otwarta część sklepów Biedronka, ich właściciel Jeronimo Martins Polska podpisał z Pocztą Polską umowę na obsługę opcji "Odbiór w punkcie".

W drugiej połowie października prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów, które świadczą też usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. przychodów danej placówki.

Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

Dołącz do dyskusji: DPD Polska partnerem usług kurierskich w Auchan. Sklepy sieci czynne we wszystkie niedziele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl