SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Auchan zamyka dwa sklepy, nie wyklucza zwolnień grupowych

Sieć Auchan Retail Polska zdecydowała, że zamknie z końcem sierpnia dwa markety: w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach. Części pracowników zaproponuje pracę w innych placówkach, planuje jednak zwolnienia grupowe.

fot. materiały prasowe Article

Zarząd Auchan Retail Polska po analizie wyników finansowych zdecydował, że z końcem sierpnia br. zamknie dwa nierentowne sklepy: w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach.

Jak podano "placówki generowały znaczne straty - miały niskie obroty i niedogodne warunki najmu". Firma zapewnia, że "zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach. Z każdym będą prowadzone indywidualne rozmowy z propozycjami dalszego zatrudnienia w innych placówkach. Mają być oferowane im alternatywne stanowiskach".

- Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku - powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Auchan nie wyklucza jednak zwolnień grupowych i rozwiązania umów z odprawami. Osoby, które spełniają kryterium będą mogły skorzystać z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną.

W ramach strategii Auchan 2022 firma chce utrzymać pozycję najtańszej sieci handlowej w Polsce przy uwzględnieniu nabytych w okresie pandemii doświadczeń. Strategia uwzględnia m.in. nowe ścieżki zakupowe klienta, rozwój kolejnych usług e-commerce, zmiany w ofercie i dopasowanie modelu ekonomicznego sieci.

Dołącz do dyskusji: Auchan zamyka dwa sklepy, nie wyklucza zwolnień grupowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tas
Dużo błędów w tekście, czy ktoś to sprawdza przed publikacją. Trzymajcie poziom.
0 0
odpowiedź