SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audi sponsorem FC Bayern Monachium do 2029 roku

Marka samochodów Audi (Volkswagen Group) przedłużyła umowę na sponsoring klubu piłkarskiego FC Bayern Monachium do 2029 roku. Dzięki niej m.in. piłkarze klubu, w tym Robert Lewandowski będą jeździć samochodami Audi e-tron. - Bliska współpraca dwóch naszych marek gwarantuje doświadczenia klasy premium - komentuje Hildegard Wortmann, szefowa marketingu i sprzedaży Audi AG.

Article

Audi jest sponsorem FC Bayern Monachium od 2002 roku oraz wyłącznym partnerem samochodowym tego klubu, zaś od 2011 roku - udziałowcem tej piłkarskiej drużyny. W kolejnych latach marka będzie koncentrować się na strategicznej współpracy w zakresie innowacyjnego marketingu i elektryfikacji. W tym roku wszyscy licencjonowani gracze drużyny z Monachium, w tym Robert Lewandowski, otrzymają w pełni elektryczne Audi e-tron.

- Cele FC Bayern Monachium doskonale wpisują się w nowy kierunek strategiczny marki Audi - mówi Hildegard Wortmann, szefowa marketingu i sprzedaży Audi AG. - Chcemy być blisko naszych fanów, klientów i potencjalnych klientów. Jako wyłączny partner samochodowy klubu FC Bayern Monachium mamy możliwość zaprezentowania elektrycznej mobilności i systemów connectivity oraz przekształcenia ich w konkretne doświadczenia.

Alexander Seitz, członek zarządu firmy ds. finansów, rynku chińskiego i spraw prawnych dodaje, że współpraca z FC Bayern otwiera nowe, wspólne możliwości marketingowe, szczególnie w Państwie Środka, które jest najważniejszym i ciągle rosnącym rynkiem dla Audi.

Dla całej floty dostarczonej przez Audi dla FC Bayern, uzgodniono średni maksymalny poziom emisji na poziomie 95 gramów CO2/km w całym okresie obowiązywania umowy. Jest to praktycznie równoznaczne z wymogiem prawnym, który ma być spełniony przez floty producentów od stycznia 2020 roku. W przyszłości, co najmniej połowa wszystkich pojazdów zostanie zelektryfikowana.

Szersza współpraca

Dotychczasowe partnerstwo w dziedzinie dostarczania samochodów, w ramach którego wszystkie gwiazdy i oficjele FC Bayern jeżdżą samochodami marki Audi, przekształca się od teraz w strategiczną współpracę w ramach wspólnego wysiłku na rzecz postępu w dziedzinie elektryfikacji i wykorzystania innowacyjnych działań marketingowych i platform dialogu. Audi będzie lepiej widoczne dla wszystkich odwiedzających stadion Allianz Arena, a w nowym, flagowym sklepie FC Bayern w Monachium będzie dostępna różnorodna oferta pamiątek i gadżetów Audi. Inne projekty przyszłej współpracy obejmują m.in. stacje ładowania i możliwość jazd testowych wokół Allianz Arena i na kampusie FC Bayern oraz obiekty szkoleniowe na Säbener Strasse.

Nowe partnerstwo strategiczne obejmuje również możliwość realizacji indywidualnych projektów z innymi markami Grupy Volkswagen.

Audi przedłużyło też - do roku 2023 - partnerstwo z koszykarzami FC Bayern, które funkcjonuje od roku 2011.

W najbliższych latach niemiecka marka samochodowa planuje rozszerzyć swoją działalność jako partner w zakresie mobilności, koncentrując się na elektryfikacji, digitalizacji i usługach związanych z mobilnością.

Dołącz do dyskusji: Audi sponsorem FC Bayern Monachium do 2029 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl