SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wpływy Audioteki wzrosły o 18 proc., 7 mln zł zysku netto

W ub.r. firma Audioteka, sprzedająca w internecie audiobooki, osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 18,1 proc. do 79,98 mln zł. Liczba pracowników zwiększyła się o 12.

Article

Przychody Audioteki ze sprzedaży audiobooków poszły w górę z 66,46 do 78,58 mln zł, a wpływy ze sprzedaży usług - z 1,25 do 1,4 mln zł.

- Rok 2020 upłynął pod znakiem zwiększonych inwestycji zarówno w technologię jak i treści cyfrowe ale również charakteryzował się dynamicznym wzrostem bazy subskrybentów Audioteki w ramach nowej oferty abonamentowej Audioteka Klub - stwierdzono w sprawozdaniu firmy złożonym w KRS.

Zaznaczono, że przychody zwiększyły się głównie dzięki wzrostowi sprzedaży audiobooków wśród klientów indywidualnych, w tym w modelu subskrypcyjnym.

Wybuch epidemii nie zaburzył ani biznesu sprzedażowego, ani działalności operacyjnej firmy. - Studia nagraniowe, z którymi współpracuje Grupa szybko dostosowały się do wymogów bezpieczeństwa i kontynuowały nagrania. Pomimo obostrzeń na przestrzeni całego roku udało się wyprodukować rekordową ilość nagrań, w tym superprodukcji - opisano w sprawozdaniu.

Przybyło 12 pracowników

Wydatki operacyjne Audioteki zwiększyły się w ub.r. o 15,8 proc. - z 62,07 do 71,89 mln zł. Koszty usług obcych poszły w górę z 50,01 do 58,41 mln zł, a wynagrodzeń - z 7,88 do 9,08 mln zł.

Na koniec ub.r. w firmie pracowały 84 osoby, o dwanaście więcej niż na koniec 2019 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wydatki na amortyzację i odpisy wzrosły z 4,02 do 4,28 mln zł, a pozostałe koszty rodzajowe zmalały ze 157,8 do 124,5 tys. zł.

W styczniu br. zarząd firmy zdecydował się zlikwidować spółkę zależną Audioteka France, jej udziały i wartość wierzytelności od niej spisano do zera.

Zysk na kapitał zapasowy

Audioteka osiągnęła w ub.r. wzrost zysku operacyjnego z 6,36 do 8,44 mln zł. Zysk brutto zwiększył się z 6,4 do 8,66 mln zł, a po uwzględnieniu podatku dochodowego (w ub.r. firma zapłaciła 1,69 mln zł, a rok wcześniej 1,33 mln zł) zysk netto poszedł w górę z 5,07 do 6,96 mln zł.

Na koniec ub.r. 30,7 proc. akcji Audioteki miał jej założyciel i prezes Marcin Beme, 27,3 proc. - WEV Partners Limited, a 25,4 proc. - GPV I FIZAN. Pozostali akcjonariusze to Ondrej Tomek (9,4 proc. kapitału), Odra FIZAN (5,4 proc.) i szef Grupy Pracuj.pl Przemysław Gacek (1,8 proc.).

Na początku lipca akcjonariusze Audioteki zdecydowali, że 5,73 mln zł jednostkowego zysku netto z ub.r. zostanie przekazane na kapitał zapasowy firmy.

- Obecnie Grupa Audioteka koncentruje się na obronie pozycji lidera na rynkach polskim i czeskim głównie poprzez optymalizację procesów, rozwój oferty oraz dostarczanie unikalnej treści. Ponadto prowadzone są działania zmierzające do rozwoju oferty na rynkach niemieckojęzycznych (DACH tj. Niemcy, Austria i Szwajcaria), w krajach nadbałtyckich oraz konsekwentny rozwój rynku tureckiego - wyliczono w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: Wpływy Audioteki wzrosły o 18 proc., 7 mln zł zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl