SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AuditPro uporządkuje polskie komputery

Na rynek polski trafił AuditPro, czeski system służący do zarządzania oprogramowaniem i licencjami, oraz ewidencjonowania zasobów komputerowych

AuditPro to narzędzie wykorzystywane przez firmy i instytucje, którym zależy na szczegółowej wiedzy na temat oprogramowania instalowanego na komputerach, oraz sprzętu, z którego korzystają pracownicy. Na polskim rynku system będzie dystrybuowany przez firmę MediaSoftware.

AuditPro jest systemem, z którego korzystają już setki firm i instytucji w Czechach i innych krajach Europy Centralnej (w ciągu dwóch ostatnich lat 130 tys sprzedanych licencji na AuditPro). Audyty oprogramowania wykonywane przez  AuditPro umożliwiają zdobycie szczegółowej wiedzy na temat licencji i aplikacji, z  których korzysta się w firmie, a co za tym idzie zabezpieczają firmy przed kosztami finansowymi wynikającymi ze stosowania przez pracowników nielegalnego oprogramowania.

"Oprogramowanie w każdej firmie czy instytucji stało się w ostatnich latach rzeczą niezbędną. Powszechny dostęp do Internetu i brak wewnętrznych regulacji dotyczących instalowania aplikacji przez pracowników sprawił iż problem "piractwa" i powszechnego bałaganu w sieciach korporacyjnych znacznie się nasilił. Komputery w polskich firmach są "zarzucane" dziesiątkami niepotrzebnych programów, które nie tylko w dużej części są nielegalnie zainstalowane, ale zwalniają pracę komputerów, oraz obniżają efektywność pracy. AuditPro umożliwia błyskawiczne zapanowanie nad komputerami w sieci korporacyjnej." - mówi Sebastian Małycha, główny konsultant w firmie MediaSoftware.

Zainstalowanie systemu AuditPro trwa ok. 10-15 min, a inwestycja w tego typu rozwiązanie zgodnie z wyliczeniami producenta zwraca się w ciągu roku. AuditPro może być na bieżąco aktualizowany przez Internet. System raz zainstalowany, automatycznie wykonuje rutynowe audyty dostarczając ciągłej informacji o zawartości dysków  komputerowych.

"Legalność instalowanego oprogramowania na polskich komputerach jest na pewno bardzo istotna. To jest jednak głównie perspektywa producentów tego oprogramowania, którzy tracą przez to miliony złotych. Ważna jest jednak również perspektywa użytkownika, dlatego chcemy zwrócić uwagę na to, że zarządzanie oprogramowaniem, z którego korzysta się w firmie może prowadzić do zwiększenia efektywności pracy, oraz do lepszego planowania zakupów oprogramowania." - mówi Sebastian Małycha.

System AuditPro sprawdził się już u naszych czeskich sąsiadów, gdzie zdobył pozycję lidera, potwierdzoną  licznymi nagrodami. W 2002 r. "Antipiracy Award" (Microsoft, Los Angeles, USA)  i "The Best of INVEX" (AuditPro 2.3, CZ), a także w 2004 Certifikat ISO/IEC 12119 na Słowacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AuditPro uporządkuje polskie komputery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl