SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audycja „Lato z Radiem” ruszy 20 czerwca. Polskie Radio organizuje konkurs dla słuchaczy

Wakacyjna audycja "Lato z Radiem" pojawi się w tym roku od soboty, 20 czerwca. Będzie gościć na antenie tradycyjnie między 9.00 a 12.00. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa nie są planowane koncerty plenerowe, tak jak to było do tej pory.

Article

W ramach wcześniejszych edycji „Lata z Radiem” organizowano trasy z koncertami plenerowymi w całym kraju.

Polskie Radio informowało już wcześniej, że w tym roku taka trasa się nie odbędzie z oczywistych względów – zagrożenia zakażenia koronawirusem. Zapowiadano, że zamiast koncertów plenerowych, co tydzień mają być organizowane koncerty w kameralnym Studiu im. W. Szpilmana w siedzibie nadawcy. Występować mają najpopularniejsi rodzimi artyści, koncerty będą transmitowane na antenie Jedynki, stronie latozradiem.pl i profilach rozgłośni w mediach społecznościowych.

Nadawca zapowiadał, że koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami, którym słuchacze będą mogli zadawać na żywo pytania.

Konkurs dla słuchaczy

Hymnem audycji „Lato z Radiem” jest „Polka Dziadek”, którą słuchacze Jedynki utożsamiają z początkiem wakacji. W tym roku Program I Polskiego Radia przygotował w związku z tym multimedialny konkurs, "Zatańcz z nami Polkę Dziadek".

Aby wziąć w nim udział, trzeba nagrać taneczną wersję „Polki Dziadek” do podkładu dostępnego na stronie Programu 1 Polskiego Radia pod adresem: jedynka.polskieradio.pl. Następnie należy dodać wideo w formie linku do pliku umieszczonego w serwisie YouTube lub Vimeo, bądź linku do pobrania pliku z serwisów umożliwiających udostępnianie i przesyłanie załączników (np. WeTransfer lub Vimeo). Zgłoszenia można przesyłać do 17 czerwca na adres: polka@polskieradio.pl wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku.

Sposób nagrania wideo jest dowolny, filmik można zarejestrować m.in. telefonem komórkowym. Jury wybierze materiały pod kątem kreatywności, oryginalności, pomysłowości i wartości artystycznej.

Konkurs będzie odbywać się etapami, pierwsze wideo pojawią się na stronach Polskiego Radia od 20 czerwca br., wraz ze startem wakacyjnej audycji „Lato z radiem”, którą będzie można słuchać w Jedynce od godziny 9.00 do 12.00.

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że od lutego do kwietnia br. udział Jedynki w rynku słuchalności wyniósł 5,3 proc.

Dołącz do dyskusji: Audycja „Lato z Radiem” ruszy 20 czerwca. Polskie Radio organizuje konkurs dla słuchaczy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiseman
Nadzieja podobno umiera ostatnia, więc:
1. przywróćcie Lato z Radiem do dawnej, kultowej audycji, mn.in:
2. odczepcie się od legendarnego linera "polka dziadek". Nie ulepszacie, tylko psujecie. Słuchaczów nie obchodzi to, że kolejny "artysta" chce zarobić, wciskając własny cover. Pokazuje to fala niezadowolonych słuchaczy w ostatnim roku.
3. podnieście poziom merytoryczny. Konkursowe pytania przekroju "jakie miasto jest stolicą Polski" są żenadą.
4. absolutnie zero polityki. Gdyby ktoś chciał politykę na śniadanie, ma do tego PR24 i TOK FM.

Pozdrawiam.
odpowiedź
User
Gość X
Wolałbym skojarzenia oraz serwisy w obcych językach.
Do tego jedna lektura na 20 odcinków, tylko w dni robocze.
Kącik pogodowy, podróżniczy, w piątki magazyn turystyczny.
Karuzela z nagrodami ew. wrzucanie hitu.
odpowiedź
User
Zepsuli nawet kultowe Lato z Radiem
Koronawirus paradoksalnie pomógł Jedynce wyjść z kłopotu organizowania trzeci rok z rzędu imprez lato z radiem podobnych i ponoszenia olbrzymich kosztów. Ostatnie Lato z Radiem w swojej koncertowej formule odbyło się w 2017 roku. Dziś nikt z nowej ekipy z nadania PiS nie ma żadnego pomysłu na pozyskanie zainteresowanych sponsorów i zorganizowanie trasy koncertowej oraz audycji radiowej na poziomie akceptowalnym przez słuchaczy , dlatego też przez kolejne dwa lata (2018 i 2019) eksperymentowano z tzw. festiwalami , które wzbudzały protesty stałych słuchaczy. Trudno sobie wyobrazić , że po trzech latach przerwy w roku 2021 można będzie przywrócić organizowane z rozmachem tzw. duże trasy koncertowe.
odpowiedź